özel sektör nasıl bir yer

departman, şirket önemli değil. genel olarak nasıl bilirsiniz özel sektörü?
ne yapar ne ederler, mutlu mudurlar, mutsuzlarsa haklılar mı vs vs vsvsvsvsvsvs

herhangi bir noktasından değerlendirebilirsiniz.

nefret edilebilecek zilyon tane şeyi olmasına rağmen bence en iğrenci yapmacık insan ilişkileri, insanın kusası geliyor. yapmacıklık paçalardan akıyor. bahsettiğim kurumsal bir firma.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (19.11.17 21:35:24)
Çok iyisi de var, çok kötüsü de var. Çok enteresan bir tavsiye vereyim. Borsa'da işlem gören büyük şirketlerden birinde çalışırsan iş hayatın yüzde 70 iyi olur. Çalışanların içi doluysa mutsuz olmaları için bir sebep yok. Kişi o yaşa kadar kendi için hiçbir şey yapmadıysa yaşadığı depresyonu iş hayatına bağlamamalı. Bu nedenle plaza çalışanlarını genelde sığ bulurum. Haklı oldukları kısım dünyanın sömürü düzeninden kaynaklanıyor. İstanbul gibi bir çöplükte her gün kilometrelerce yol gidip yılda sadece birkaç hafta tatille yıllarca yaşamak sağlıklı bir şey değil ve haliyle insanı mutlu eden bir şey değil.

  • dissendium  (19.11.17 21:35:36)
departmanını bilmem ama şirket önemli, sektör önemli bunu değerlendirmek için.

birbirinin ayağını kaydırmaya çalışanlar var, yönetici yalakası olan var, iş yapmayıp yapıyormuş gibi görüneni var. bence özel sektörde başarılı insanların en önemli özelliği kendini pazarlayabilmesi.
  • ocanal  (19.11.17 21:36:02)
ülkedeki çalışanların sadece %15-17'si memur, geri kalanlar özel sektör işçisi. sağda solda internette duyduğun çalışma düzenleri-şekilleri neyse özel sektörde olan o. sadece kamu görevlilerinin çalıştığı bir gezegenden gelmişsin gibi olmuş soru...

sektöre göre, pozisyona göre çok değişir; genelleme yapılacak tek şey rekabet-maliyet odaklı olduğundan sömürenin de sömürülenin de çok olduğudur.
  • Bruce  (19.11.17 21:41:09)
Sirket onemli. Ve duygusal olarak zayifsan, biraz pisene kadar sikintilar cekersin. Insan iliskilerini iyi yonetirsen, biraz baskin olabilirsen sonrasinda yanina yanastirmiyorsun zaten o yapmacik tipleri.

Ha bunlari nispeten iyi sartlari olan, yoneticilerinin cakal olmadigi bir kurumsal sirket icin diyorum.
  • piremses  (19.11.17 22:28:49)
özel sektör yıpratıcı. mümkünse yabancı sermayeye ait bir firmada çalışılmalı. yerli firmalar (büyükleri de dahil) küçük türkiye gibi oluyor. ne şu an'dan keyif alıyorsun ne de geleceğini açık görebiliyorsun.

  • axl  (19.11.17 22:33:53)
dışarıda normal insan gibi bile olsalar iş saatleri içerisinde inanılmaz saçma, yapmacık, burnu havada tavırlar sergileyen çok insan gördüm. bir de yeni gelenlere bir süre muhakkak ezik biriymiş gibi kötü ve umursamaz davranıyorlar.

  • noxell  (19.11.17 22:36:30)