iş yerinde ilk haftadan rapor :(

Size bir sorum var sevgili çalışan ve çalışma tecrübesi olan kardeşlerim.

Şimdi hastalıktan (kriptik tonsilit) ölmek üzereyim. Yarın doktora gideceğim bana muhtemelen iğne yazacak ama pazartesi günü ilk iş günüm! Geçtiğimiz haziran ayında da benzer bir ölüp ölüp dirilme durumum olmuştu, ben şimdi elimden geldiğinde sürünsem de gitmeye çalışacağım ama diyelim pazartesi gittim ve cidden idare edemeyecek gibiyim, 2 gün rapor alsam bana "yalancı", "tembel", "çalışmak istemeyen iğrenç şey" falan gibi yakıştırmalarda bulunurlar mı? :(

**Neden doktora gitmekte bu kadar geciktin diyen olursa, tonsilit hep normal soğuk algınlığı gibi başlıyor, iki gün önce gittim aslında sağlık ocağına, "nefes alırken ciğerim batıyor, boğazım da ağrıyor napem doktor hanım?" diyerek, kendisi boğazıma baktı (beyazlık yoktu o nedenle bilemedi herhal) soğuk algınlığı ilacı yazıp yolladı. Az önce telefon ışığıyla bakarak ben koydum bu teşhisi. Çok sinsi bir arkadaş çünkü

edit: hayatımdaki ilk işimin ilk iş günü. <3 tşk hayat <3

İş hayatında olur öyle şeyler, münasip bir dille durumunuzu ilk amirinize anlatın anlayışla karşılayacaktır. Yok anlamıyor ve sorun yapıyorlarsa geçmiş olsun.

Hayırlı olsun bu arada.
  • anarche  (18.11.17 00:22:05)
Hayirli olsun. Amirinize direk yazin bunu. Mudurunse mudurun, ekip liderinse ekip liderin. Hic sorun olmaz. Hayirli olsun :)

  • brad pitt  (18.11.17 00:33:02)
sorun olmaz, en azından bizim işyerinde kimse umursama.

  • cedex  (18.11.17 09:15:35)
bizim burada birini aldılar işe. herif bir hafta çalıştı. 3 hafta evlilik iznine çıktı. bikaç kişi dışında kimse de geyiğini yapmadı bunun.

rahat ol
  • kablelvuku  (18.11.17 09:21:07)
bizde de kimse umursamaz bu durumu, acikla boyle boyle bi durum var de, okuz degillerse anlayisla karsilayacaklardir. karsilamiyorlarsa zaten gecmis olsun.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (18.11.17 15:48:34 ~ 16:01:23)