Eve ikinci kediyi almak

Şuan evde bir tane kısır erkek kedim var. Neredeyse 1 yıldır dışarıda baktığımız kedilerden 2 tane kardeş kedi var. Bir tanesini çok seviyoruz o kadar efendi ve tatlı ki. Annem bile şuan eve almamıza sıcak bakıyor. Daha önce hiç 2 kedi bakmadık evde. Yani evdeki kedim eve gelen insanları bile kıskaniyor bir kediye ne tepki verir bilmiyorum. Bir de diğer kardeşinden ayırmak da beni üzüyor. Sürekli birlikteler hiç ayrılmıyorlar neredeyse. Bu erkek kardeşi dişi.
Yani soğuklar geldi, hep korkuyorum birisi zarar verecek bir şey olacak diye. Ne yapayım bilemedim.

Ucu olmuyor mu alssniz ;d

  • Cursed Chico  (17.11.17 01:50:06)
alamayacağınız diğer kediyi de sahiplendirseniz olur aslında.
kedilere gelince anlaşıyorlar bir şekilde ama iki erkek biri önceden bakılan durumunda önce ayrı odalarda tutarak sonra ortak alanlarda birleştirip geceleri ayrı odalarda ve nihayetinde tam serbestlikle alıştırmanız öneriliyor, bize veteriner böyle anlatmıştı.
7 yaşında erkek ile 1 yaşında erkek kediyi buluşturmuştuk. Bir süre kavga ettiler sonra herkes kendi halinde takıldı. Canciğer kuzu sarması olan da çıkıyor ama bizim küçük zaten hep yabaniydi.
  • kullanıcıadımbuolsun  (17.11.17 02:17:15)
Kediler bir şekilde anlaşıyorlar merak etmeyin. Önce kokular alışmalı, yeni geleni ayrı odaya koyup üstünde yattıkları battaniyeleri değiştirin birbirleriyle, kokulara alışsınlar, bi iki gün sonra da karşılaşsınlar. Önce patileşmeler hırlamalar olur o yüzden tırnakları sivri olmasın ikisinin de. Sonra alışıyorlar birkaç güne.

Ama üç kedili olsanız negzel olur^^
  • mutlusismankedi2015  (17.11.17 08:53:56)
veterinerle konuşmuştuk benzer bir durumu. onun söyledikleri doğrultusunda yazacağım.

bizim de evde yaşını doldurmamış erkek kedimiz var. kısırlaştırmadık daha, biraz büyümesini bekliyoruz. bir kedi daha edinsek mi diye sorduk veterinere. elinde iki kardeş kedi varmış. çok iyi anlaşıyormuş kardeşler. o yüzden ayırmak istemiyorum, bir kedi olsa siz alabilirdiniz dedi. ikisini alın desem siz de almak isteseniz bu sefer üç kedi olacak, sizin şu anki kediniz dışlanabilir, dışlanmış hissedebilir dedi. biz de o yüzden vazgeçtik.

ha 3 kedi olmaz diye bir şey demiyorum, elbet olur kedilerin karakterlerine göre ama bize veteriner böyle bir şey dedi.
  • kulakligin calismayan teki  (17.11.17 11:50:22)
halihazirda disarida yasamayi bilen, hastaligi, sakatligi olmayan, eve girmeye calismak gibi bir derdi olmayan bir kediyi eve almaya calismaya gerek yok bence. cunku kedi ev esyasi-oyuncak degil. sogukta korunacak yer de bulur. sokakta kotu durumda gibilerse bir eve alip evdekinin tepkilere bir bakin. eninde sonunda alisiyorlar birbirlerine. 1 ay belki 2 ay ama sonunda birbirlerini yalayarak bitiryor tartisma. cins kediler biraz gicik galiba o eve ikinci gelmesi konusunda.

  • jimicik  (17.11.17 13:12:19)
1 yaşındaki erkek kediyi eve kapatamazsınız, dışarıda mutlu kedi evde mutlu olmuyor sıkılıyor, dişiler daha eve uyumlu diyorlar. Ben patisi incindiğinde evden çıkartmadım 1 hafta sonra iyileşmediği halde dışarı çıkmak için ağladı kıyamadım. gece alıp sabah çıkarıyorum, siz de öyle yapabilirsiniz.

  • mslny  (17.11.17 13:43:39)