Pamukkale

İspanyol bir arkadaş pamukkalede 1 buçuk aylık gönüllülük programı bulmuş. (Nisan-mayıs)
Bana önerir misin diye sordu. Ne desem bilemedim, oralarda hiç bulunmadım.
Ne diyeyim sizce?

Ne yapacakmis 1.5 ay pamukkale'de peki? Bence uzun bir sure pamukkale icin bosver de.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.11.17 15:11:37)
Merhaba,

Öncelikle denizlili olduğumu belirteyim. Pamukkale bir günde gezilip dönülebilinecek bir yer. Arkadaşınızın 1.5 ay ne için gönüllülük yapacağı önemli. Antik tiyatro, hiyerapolis(nasıl yazılıyorsa artık) ve müze haricinde hiçbir şey yok. Düşününce hala daha neye gönüllülük yapacak, anlam veremedim.

Bunun dışında denizlide ve pamukkalede yapacak hiçbir şey yok. 3. Günden itibaren "Allahım nereye geldim ben?" "Anadoluya yaklaştıkça zamanın yavaşladığı neden fizik kitaplarında yazmıyor?" gibi düşünceler arkadaşınızın aklını bit süre meşgul edebilir. Tabi bu iyi bir şey, vakit geçirecek bir şey bulmuş olur.

Sevgiler
  • E.  (16.11.17 15:20:41)
gönüllülük işleri zaten bir pansiyonda müşteri ilişkileri gibi işler de oluyor. yani nereye gitse benzer. pamukkalenin de çevresini gezer belki.

  • omonia  (16.11.17 15:46:26)
E. ye katılıyorum bende denizlili olarak denizli ve pamukkale için 2 gün çok fazla.

  • mikahakkinen  (16.11.17 16:05:33)
Gonulluluk olayinda zaten calisacak, muhtemelen ciftliktir ya da bi ihtimal antik kent vb olabilir.
Adam gezmeye gelmeyecek yani 1,5 ay.

Denizli ve pamukkale benim gozumde guvenli, akdeniz ve egeye yakin, iklimi guzel (sicak filan) termali olan, tarimi, sanayisi gelismis bi yer. Bence gelmesinde bi sikinti yok.

Turkiyeden gidilen gonulluluk kamplarina bakarsaniz onlar da allahin unuttugu koylerde oluyor genelde yurtdisinda (ozellikle buyuksehir secilmezse)

Bence gelsin.
  • kuehles blondes  (16.11.17 16:49:31)
gezmeye değil gönüllülük programina katilmaya gelen biri için ben de "gelsin" derim.

bos vakitlerinde (Tabi olursa), Pamukkale ve cevresini gezer dolaşır,

kusadasi, efes, Antalya gibi yerlere 4-5 saatlik yolculuklarla ulaşabilir.

biz belki kıymetini bilmiyoruz ama Pamukkale gibi bir yer dünya üzerinde de cok az zaten.

o yüzden gelsin, gonullu gonullu calissin.
  • for the record  (16.11.17 17:50:41)