Hastane Dolandırıcılığı

Merhaba. Nisan 2017'de özel bir hastanede genel rahatsızlığım için muayene oldum. Doktor MR çekilmem gerektiğini söyledi. Kendisine çalıştığım kurumun bu hastaneyle anlaşması olmadığını, ilgili tutarı ödeyemeyeceğimi belirttim. Doktor da "anlaşma sağlanmak üzere, biz şimdi çekelim, anlaşma sağlanınca bir şekilde ödersiniz" dedi. Ben de buna istinaden MR'ı çektirdim. Gel zaman git zaman hastaneyle çalıştığım kurum arasında bi anlaşma sağlanmadı. 2 gün önce hastaneden beni aradılar. 700 TL civarında borcum olduğunu söylediler. Ben de ilgili tarihte doktorla benim aramdaki konuşmayı ve şu anda bu tutarı ödeyemeyeceğimi kendilerine bildirdim. Benimle telefonda konuşan görevli durumu yetkililerine ileteceğini belirtti. Bugün de aynı kişi arayarak sadece indirim yapabileceklerini söyledi. Kendilerine geçen gün de bugün de aynı sağlık kuruluşunun, çalıştığım şirketle anlaşmalı olan hastanesinden ödeme yapabileceğimi söyledim. Bunu da kabul etmediler.

Şimdi bu adamlar benden para koparabilirler mi? Her "müşterilerine" öncesinde "anlaşma sağlanır yav, gel biz çekelim sonra ödersin" deyip sonra böyle yapmaları beni yasal olarak bağlar mı?

BİMER'e yada başka bi kuruma şikayet etsem işe yarar mı?

Not: aklıma güzel bi soru başlığı gelmedi

ya bunu ciddi ciddi sormanız bile ilginç geldi. doktorun sözlü beyanına inanıp işlem yapan sizsiniz. ortada bi dolandırıcılık yok ki. doktor sizin arkadaşınız mı, babanızın oğlu mu?

  • elorelia  (15.11.17 19:17:02 ~ 19:18:16)
@hırsızın hiç mi suçu yok?

Bariz kandırmışlar adamı. Şikayet edin sağlık bakanlığına.
  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (15.11.17 19:28:43)
Babamın oğlu olsa da faarketmez. Ben elimdeki MR filmleri ve sonuçlarıyla gittiğimde bunları kabul etmeyip kendi hastanesinden yeni bir MR istiyor. Ben özellikle ödeme durumumun olmadığını belirttim. Gittiğiniz yer hastane. Evet ticarethane mantığıyla işletiliyor ama ben oraya hasta olarak gidiyorum. Yardım almaya gidiyorum. Aradaki farka dikkat çekerim

  • silah taciri  (15.11.17 19:29:10)
Muayene oldugu doktorun sozune guvenmeyecekte kime guvenecek bu arkadas? Biz aptaliz herkes aptal ama siz zekisiniz tek. Ortada dolandiricilik yokmus bak bak sinirlendim yine.

  • imelih  (15.11.17 19:52:37)
Gayet parayı almak hakları bu durumda. Sonuçta yazılı bir beyan yok orada

  • gazozailacatmauzmani  (15.11.17 20:11:46)
anladığım kadarıyla her şey sözlü güvenceyle sürmüş. özel hastanede para vermeden mr çektirmişsiniz. bir borç kağıdı falan imzalamadıysanız sorun olacağını düşünmüyorum. bence doktorla görüşün.

  • bugungunlerdenisyan  (15.11.17 20:47:57)
dolandırılmış olması için kendisinden habersiz paralarını almaları gerekmiyor illa. kesinlikle dolandırılmışsın ama bunu ispatlaman zor. doktor da kesin kıvırır ve kılıfına uydurur bunu.

geçenlerde aynısı benim de başıma gelecekti az daha. annemin tırnaklar batık. ayak bakım merkezi getir ayağını muayene edelim sonra parayı konuşuruz diyor. ben de dedim ayağına bakınca çok para isterseniz ne yapıyım ben dedim. ona göre anlaşırız dedi laaa. o.ç. sonunda tırnak başı 200 para yı geçebilir dedi. iyileşme garantisi de vermedi.
  • for day to break  (15.11.17 20:51:10)
mr hizmetiniz ücretsizdi dersin. öyle bir şey olabilir mi diyecekler. bir hizmeti tahsil için önce fatura etmeleri gereklidir. o tarihte adına düzenlenmiş fatura olmadığına göre sorun yok. fatura olsaydı tutara itiraz edebilirdin. neden fatura düzenlemediklerini sorarsın. kaçak sağlık hizmeti mi veriyorsunuz dan yürürsün.

  • ayaklibalik  (15.11.17 20:52:40)
kredi kartı ekstrelerimi, hesap ekstrelerimi ve maillerimi kontrol ettim. Hastaneden bana kesilmiş bir fatura yok. Varsa bile bana gönderilmemiş. Sadece doktora muayene için ödediğim 330 TL'lik harcama kredi kartı ekstremde görünüyor.

  • silah taciri  (15.11.17 23:03:54)