lana del rey'i nasıl bilirsiniz?

ölmedi, panik yok!

04:14 itibariyle telefon görüşmelerim bitti. ortadoğu'ya barış gelecek; kim yong un da bıraktı nükleer, kimyasal falan. diyet yapacak falan filan...

...lana del rey demiştik,

sizin için ne anlam ifade ediyor?

en çok sevdiğiniz şarkısı hangisi?

duruşunu, ses tonunu çok seviyorum. o, çok da umursamadan okuyuşu çok güzel.

summertime sadness en sevdiğim.

born to die klibinde arabada sevistigi sahneler asiri otesi seksi. onun haricinde bana bir sey ifade etmiyor.

  • baldur2  (15.11.17 05:25:06 ~ 05:25:21)
güzel olmasının yanısıra feleğin çemberinden geçmiş bir ablaya benziyor

  • regardless of what they say  (15.11.17 05:32:46)
Ultraviolence albümünü ayrıca beğendim diğer şarkıları da gayet güzel, sümüklü popçulara benzemiyor

  • Uncle Sam  (15.11.17 07:12:59)
Bu ablamız biraz da açık sözlü. Bir ara müzik camiasından herkese verdim deyip dolanıyordu.

Öte taraftan güzel ses. Ama üretkenlik yok.
  • giovanne  (15.11.17 09:01:15)
Dudaklarını sevmiyorum, şarkıları hoş, kendi de hoş.

  • doxanikee  (15.11.17 11:02:12)
bi laf vardı, “ülkücülerin gizli sevdasıdır ahmet kaya” diye, lana del rey de benim için böyle bir şey, kurban olduğum.

  • vedatchilipeppers  (15.11.17 11:20:19)
Sesi güzel değil aslında, canlı performansları çok kötü.

Ama bazı şarkılarını çok seviyorum, west coast mesela.
  • peggy  (15.11.17 11:38:42)
Gerçek bir kadın. En sevdiğim şarkısı da Shades of Cool.

  • MaNOfTheYear  (15.11.17 13:22:16)
bi sebebi de yok ama gizli gizli dinleme ihtiyacı hissediyorum.
bir de video klipleri için iyi yönetmenlerle çalışıyo olsa gerek, bilhassa summertime sadness ile summer wine coverı için çekilen kliplerde renkler, kamera açıları ve ışıklandırma şarkılarıyla ve sesinin rengiyle acayip ahenkli.

  • dafaisss  (15.11.17 13:48:58)
I'm smoking while I'm runnin' on my treadmill
But I'm cutting up roses
Could it be that I fell for another loser
I'm crying while I'm cummin'
Making love while I'm making good money
Sobbin' in my cup of coffee
'Cause I fell for another loser

luuuuuuzırs, dinlemeyenler, hala
  • tiredpanda  (15.11.17 13:54:32)
Yürüyüş yaparken dinlemeyi çok severim.
Sesini çok beğeniyorum, kendisini de öyle.
Hemen hemen tüm şarkılarını severim Ultraviolence daha bi severim.
  • mutekebbir  (15.11.17 14:01:43)
rihanna'dan beri en komple albüm yapan amerikan popçu olarak bilirim. piyasaya çıktığından beri neredeyse her parçası kaliteli albüm yapan birkaç isim var o diyarda, son albümü hariç rihanna mesela. bu abla nasıl sağlam profesyonellerle çalışıyorsa çıkarttığı her albümde taş gibi 4-5 şarkı oluyor, geri kalanları da temeli sağlam gideri olan şarkılar(son albümünü hiç dinlemedim). özellikle albümlerinde bir tema çerçevesinde uyumlu şarkılar yapması enteresan, teklilerle ilerleyen piyasa için büyük başarı. zaten albüm zor çıkıyor, hele ki baştan sonra dinlemesi ayrı keyif vereni bulmak hiç kolay değil.

benim için cover'a remix'e müsait şarkı ayrıca başarılıdır, altyapısı kaliteli örülmüş şarkıların bir özelliğidir temeli üzerine farklı şeyler inşa edebilmek. bu açıdan da bereketli bir ablamız, şarkıları üzerinde oynamak ayrıca güzel.

kişiliğin pek bilemiyorum, biraz mıymıntı bir tipe benziyor ve canlı performansı çok başarılı değil ama çalma listemde 8 şarkısıyla bulunmayı başarıyor...
  • Bruce  (15.11.17 14:27:16 ~ 14:27:50)
ileride parti kurarsam, seçim otobüsünde summertime sadness çaldıracağım :) o derece.

  • runagain  (15.11.17 14:54:23)