yatırımlık hisse senedi alımı

hiç satış olmadan her ay düzenli 100-150 tl lik
hisse senedi alıp 8 yıl sonrası için kenara atmayı düşünüyorum

hali hazırda yatırımı mı dolar ve tl faiz olarak bölmüş durumdayım

bilmediğim için aklıma şu takıldı
bu hisse senetleri için 8 yılda ayrılacak bütce totalde 10-12 bin tl bandında olacak
hisse senedi güzel bir yatırım olur mu. yoksa gereksiz mi ?

not: bütçeyi tavsiyeler doğrultusunda 300 tl ye kadar çıkabilriim.
borsadan anlamadığım için düşük meblağ ile girmek istedim
büyük şirketlerin hisselerini almayı düşünüyorum.
coca cola, garanti bankası, koç vs gibi

her türlü öneriye açığım

(bkz: asels)

  • jedilance  (14.11.17 00:37:57)
eğer türkiye'de yapılacaksa bence döviz alıp yastık altında tutun daha iyi. bugün blog'da şunu yazdıydım:

muratkarabag.info

özetle yüz küsur para birimi içinde lira on birinci sırada değer kaybında. ülke de düzgün gitmiyor, nasıl ambargo yiyeceğiz, toplu tüfekli mi girecekler belli değil. nakit tutmak bence en iyisi.

tabi bence. para sizin, benimki ahkam kesmek burada.
  • cagdas donem kuramcisi  (14.11.17 00:58:18)
Google'a 'temettü verimi yüksek hisseler' yaz. Son 5 yılın temettü verimi yüksek hisselerini bul. Onlara aban.

  • oguz altun  (14.11.17 03:51:31)
sadece tuprs ı ele alırsak sene basından bu gune 3 kat artmış durumda temettusu yuksek hisselerden almak avantajlı, trade edilirse daha da avantajlı

  • smellofsoul  (14.11.17 09:24:31)
döviz sana yalnızca enflasyonu getirir uzun vadede. reel getiri için temettü verimi yüksek hisse senedi en doğru yatırım. banka hissesi alma temttüleri düşük olur.

  • ie  (14.11.17 09:41:43)