napsın bu duygusal insanlar? ölsün mü?

gaddar insanlardan gına geldi, antidepresanlar, alkol, sigara, umursamamak hiç biri çözüm olmuyor.

6 ay önce sigara içmeyen ben, izmarit sayıyorum.
ya boş ver geçer gider diyorum, akşam oluyor dalıyorum.

bıktım be duyuru.

www.youtube.com

tam anlamıyla gönül işi değil bu soru, tüm insanlarla ilgili.

unut demeyle olmuyo unutulmuyo.

kaşarlanmak işin sırrı. o noktaya gelmek zor ama kaşarlanınca hiçbir şey o kadar koymuyor ki, o rahatlık anlatılmaz yaşanır.

  • neil manke  (13.11.17 21:29:02 ~ 21:29:19)
kaşarlanmakta bana acı veriyor abi. insanlar nasıl bu kadar vurdum duymaz olabiliyor? nasıl umursamayabiliyorlar hayatı?

  • tamam onu da ben yaptım  (13.11.17 21:30:57)
zaman sadece, birazcık zaman.

  • tabudeviren  (13.11.17 21:31:56)
sana ne abi insanlardan. başka insanlar yüzünden yaşadığını düşündüğün sorunların sebebinin %90'u falan sensin. bu sadece bahane. bir çeşit kaçış mekanizması. sınırları kendin koyacaksın. kendine hakim olacaksın. değerlendireceksin. kendin için en iyi olanı düşüneceksin. bu illaki herkesin üzerine basıp geçen şerefsiz biri olman gerektiği anlamına gelmiyor. sadece kendini korumayı, stabil ve dış etkilerden fazla etkilenmeyen bir insan olmayı öğrenmeye çalışacaksın.

unut demeyle unutulmuyorsa başka bir şekilde unutmaya çalışacaksın. acı da çekeceksin, bu normal. sadece acının seni yıkmasına, uzun vadede paramparça etmesine izin vermemeye çalışacaksın işte. yoksa kimsenin hayatı mükemmel değil, kimse haksızlığa uğramıyor değil. kendine ait bir "hayat"ın olduğu zaman her şey daha güzel olacak. bunun için çalış. bahane bulmak kolay.
  • der meister  (13.11.17 21:33:30)
seni çok iyi anlıyorum.

sildim dediğimde de silinmiyor, bitti dediğimde de gitmiyor.

gönül işi benimkisi ama evet bu her anlamda böyle. ilacım olsa başıma süreceğim, kelim o derece.
  • runagain  (13.11.17 21:41:05)
Karşı tarafın seni ne kadar umursamadığını hatırladıkca insan toparlanıyor. Ben öyle yaptım. Unutmadım hala anılar aklımda. Ya ama şu yaptığımız çok özledi ben bir daha oraya gidemem. Ya ama bu şarkıda çok güzel dans etti bir daha dinleyemem. Diyip duruyorum.

Ama o şarkıyı da dinliycem oraya da gidicem. Aklıma geliyor yani özetle her şey. Ama acımıyor artık. Çünkü kendini bok gibi insanlar için üzmeye değmez.

Gideni tutma yol kana girer
  • kablelvuku  (13.11.17 22:43:48)
@neil manke Altina imzami atarim. Verilebilecek en gercek bilgi bu konuda.

  • perfectum  (14.11.17 01:04:29)
ölsünler. kendileri için "ühühühü ben duygusalım" deme kararını nasıl veriyolarsa bundan vazgeçsinler, çünkü duygusal insan ve duygusal olmayan acımasız insanlar ikilemi dünyayı algılamak için dar ve kısıtlı. birisi kendine acıyorsa bütün ilişkileri de acınan ve acıyan ikilemine hapsolur. çözüm: kendini acınası duygusal biri olarak görmemeye çalışmak.

hakeza, insan ilişkilerinde bu diyalektiğin yanında bir çeşit zihinsel konfor da esastır. zihnimiz bir yaşımızdan itibaren çeşitli ilişki şablonlarına alışmaya başlar. işte bu şablon beraber neler yapılabileceğini, muhabbet içeriklerini, ilişkideki mesafeleri ve daha bir sürü şeyi içerir. bunun sonucu da hep benzer insanlarla tanışmak takılmak arkadaşlık etmek ve nihayetinde sonu başından belli bir senaryoyu oynar olmaya çıkar.

unutmaktan ziyade, hatırlayın bilhassa. çünkü unuttuğunuz yaşantılardaki kendinizi de unutuyosunuz. ve duygusal olmaktan vazgeçin; ama balık burcu iseniz yapçak bişey yok maalesef. çünkü balık burcu olanlar sahiden duygusal.
  • dafaisss  (14.11.17 01:17:55)