AVM'de para düşürdüm galiba

merhaba herkese, bir avmde para düşürdüm galiba avm olduğundan da emin değilim. eğer avm'de düşürdüysem ve birisi bu parayı aldıysa güvenlik kayıtlarından bulunabilir mi?

çok büyük ihtimalle kameraya yakalanmıştır.

  • runagain  (09.11.17 22:23:59)
ama polis bulabilir mi polise gitsem, şu an güvenliğe gitsem kimlik tespiti yapamazlar diye tahmin ediyorum bi de orada mı kesin ondan da emin değilim

  • Ranchoddas  (09.11.17 22:27:06 ~ 22:27:56)
avm'de düşürdüğüne eminsen güvenliğe sorabilirsin. belki biri bulup ilgililere bırakmıştır.

  • runagain  (09.11.17 22:41:59)
AVM'nin hangi noktasında düşürdüğün belli mi?
Önce kamera kayıtlarından hangi nokta olduğunu bulmak gerek, sonra alana bakabilirsin.

  • cakabo  (09.11.17 22:48:54)
yarın sabah ilk iş gidip sorucam biri aldıysa napmam lazım bulunabilir mi

  • Ranchoddas  (09.11.17 22:49:24)
pardon da, diyelim kamera kayıtlarından alan kişiyi "görüntü" olarak tespit ettin(ki bu bile düşük ihtimale), sonrasında ne yapmayı planlıyorsun?

bulabileceğini ve parayı geri alabileceğini mi düşünüyorsun? bu mümkün mü? diğer cevap verenler içinde geçerli bu soru. herkes ciddi ciddi kameraya baktır, güvenliğe sor vs demiş.
  • mahone  (09.11.17 22:53:47)
Yıllar önce İstinye Park’da yerde para bulup güvenliğe teslim etmiştim. Kaybeden kişi de o sırada güvenliğe gelmişti.

  • mrmlq  (09.11.17 22:55:38)
@mahone, kaç kez kimlik, cüzdan bulup karakola götürdüm. ama hiçbirinde tutanak tutmadılar nedense. polise işini öğretmek de olmaz... bir defasında da kadın çantası bulmuştum, içinde cüzdanı kredi kartları olan.

imkansız değil.
  • runagain  (09.11.17 23:01:25)
biri parayi bulup güvenlige teslim ettiyse bulursun. öbür türlü zor. daha avmde düsürdügünden bile emin degilsin. gidip hangi saat icin hangi kamera görüntülerini tekrar izleteceksin?
saat 3 ile 6 alti arasi icin bütün kayitlara bakar misiniz mi diyeceksin? nokta atisi yapip su saatte tam surda düsürdüm desen bile kayitlarda alan kisi görünse bile bisey cikmaz ondan, öyle elde bi kamera screenshoti ile aranip bulunmaz o kisi.

@runagain, düsürülen sey cüzdan, kimlik, canta vs. degil. nakit para. elinde banknotun numarasi olsa dahi alan kisi teslim etmediyse bulunmaz o para.
  • pilav  (09.11.17 23:11:52 ~ 23:13:09)
yani avmde zaten 40 dk falan gezmişimdir. yüz tanıma sistemleri falan yok mudur polisin ulaşamaz mıyız asla

  • Ranchoddas  (09.11.17 23:29:00 ~ 23:29:30)
"yüz tanıma sistemleri falan"

  • sutlu nescafe  (09.11.17 23:45:48)
yuz tanima sistemi falan yok, biri ilgilenecekse butun kameralardan senin 40 dakikalik yolculugun tek tek farkli kameralardan izlenecek. diyelim biri aldi, polislik oldun yine miktara gore davranilacak bir sey yani dusurdugun 300 500 lira icin kimse ugrasmaz saniyorum ama arabayi evi sattim parasi cepteydi dersen farkli olur.

  • robokot  (09.11.17 23:52:52)
Zaten kamera kayıtlarını sana izletmeyebilirler. Biz izleyip size döneceğiz diyebilirler belki. Polisi işin içine sokarsan kameraları kendin görebilirsin.

Parayı alan kişi alışveriş yaptıysa belki ulaşılabilir kimin aldığına. Ama bilmiyorum uğraşırlar mı
  • zimbirik  (10.11.17 00:11:21)