Kredi kartı taksidinin bir kısmı ödenebilir mi?

Mesela bu ay 290 lira ödemem gereken tutar çıkmış ama elimde 200 Lira var, bunu yatırıp ödesem ne olur? Faiz ödenmemiş 90 lira üzerinden mi hesaplanır? Ayrıca limit 200 lira artar mı geri?

Faiz 90-tl üzerinden. Ama asgari ödeme tutarı 290 ise asgarinin altında ödemen halinde limit açılmaz. Limit için en az 290 yatırman lazım

  • mr vodka  (09.11.17 00:34:28 ~ 00:35:20)
Örnekte bu ayki hesap özeti borcunuzun tamamı= 290 tl ise, 200tl'sini ödemiş sayılırsınız. Devreden 90tl borcunuz artı 290 lira üzerinden hesaplanmış faiz olacaktır (Borcun tamamı üzerinden hesaplanır bildiğim kadarıyla, bankacılar düzeltsin :) Kullanılabilir limit 200 tl artar.

  • hana bi  (09.11.17 00:37:14)
her durumda;

1. limit 200 TL artar.
2. ödemediğin 90 TL için faiz işler.

ayrıca; ödediğin 200 TL asgari miktari karşılıyorsa faiz dışında bir yaptırımı olmaz. ama asgari tutarı ödemedi isen banka seni ödemen için taciz etmeye başlar.
  • helenart  (09.11.17 00:43:56)
@helenart: asgari tutarın altında ödeme yapılırsa bile kartın kullanıma açık kalacağından emin misin?

  • mr vodka  (09.11.17 01:08:39)
Bu siteden hesapladığımda asgari miktarın 119 lira olduğunu yazıyor, hesap kesim tarihi 10 unda olduğu için tam bilmiyorum ama ben her halükarda 200 lira yatırsam faiz bir yana, kredi notunu kötü etkiler mi bu ilk sefer için? Daha önce hiç gecikme olmamıştı diyeceğim ama zaten ikinci ayım, fakat kyk kredisi daha yatmadığı için böyle oldu bu seferlik yani ilerleyen aylarda en kötü durumda bile kyk olduğu gibi karta gideceği için gecikme ihtimali düşük olur.
www.hesapkurdu.com

  • siyah giyen adam  (09.11.17 08:13:05)
Asgari tutarı ödemediyseniz bile 30 gün açık kalır kullanıma. Onu söyleyeyim.

Asgari tutar 200 veya daha az tutarsa faiz sadece kalan tutar üzerinden işler. Ama asgari tutar 200 üstüyse tüm ekstre üzerinden faiz işler
  • mutlusismankedi2015  (09.11.17 19:43:59)
@mr vodka; kart ancak 3 dönem asgari tutar ödenmezse kullanıma kapatılır. tecrübe ile sabittir. hatta bu süreçte 90 gün dolmadan yasal işlem başlatamazlar. sadece bankaların kullandığı takip sistemine bilgi girebilirler.

not: sürekli düzensiz ödeme kredi notu düşürür.
  • helenart  (11.11.17 21:37:57)