Regl garipliği

Merhabalar.

Gariplik mi bilmiyorum bir iki kişiye anlattım hemen doktora git falan diye tribe soktular beni.

Regl sürecim şu şekilde;
1.Gün: Çok yoğun
2.Gün: Çok yoğun
3.Gün: Yok (Sanki bitmiş gibi, sıfır)
4.Gün: Çok yoğun
5.Gün: Çok yoğun
6.Gün: Yoğun
7.Gün: Seyrek ve nihayet son.

Ortada tatil olmasa daha erken bitecek lanet ama bu toparlanabilir bir şey midir?
Hatırladığım kadarıyla yıllardır böyle.
Hatta regl olduktan sonra program yapmam gerekirse rahat edeyim diye özellikle 3.güne denk getiririm vs.

Ciddi bir şey midir bu?
Doktora gitmeyi düşünüyorum şu an ama acele etmeli miyim?

Teşekkürler.

Yani tam bir şey diyemeyiz sanırım ama süregelen durumlarda çok endişelenecek bir şey olmuyor genellikle. Mesela son bir iki aydır düzeniniz değişip anlattığınız hale gelmiş olsaydı hemen gidin doktora denilebilirdi fakat hep böyle olduğu için BENCE (doktor olmayan bir insan olarak) acil olarak ilgilenilmesi gereken bir şey yok.

  • inawen  (08.11.17 23:01:08)
yillardir boyle dediginize gore doktora gitmenize gerek yok. yillardir suregelen durumdan farkli bir durum olursa o zaman gitmek gerekiyor regl durumlarinda.

  • thermodynamics of the heart  (08.11.17 23:07:02)
Benim de son 3 aydır
Yoğun
Normal
Yok
Normal
Az
diye oluyor. Eskiden normalden aza doğru olurdu 5 gün. Ben de endişelenmeye başlayıp hemen kan, idrar testi ultrason aklıma ne geldiyse yaptırdım. Sonuç; çok sağlıklıyım.
  • soyut park  (08.11.17 23:07:18)
soyut park'la ayni durum bende de var, duyuruya da sormustum hatta. ve o donem birkac ay boyunca ilk gunku agrilarim hayatim boyunca olmadigi kadar siddetli oluyordu. korkuyla doktora gittim testler yapildi edildi bende de neyse ki bi problem cikmadi. ama senin yillardir boyleyse suphelenecek cok bisi yok sanki. yine de icim rahat olsun dersen git bi doktora cok zor bi is degil.

  • in vino veritas  (08.11.17 23:18:11)
Benimki de gündüz mesaisi yapıyor, gece gelmiyor mesela. Genelde ritmi buysa garip bir şey yoktur ama düzenli jinekolog kontrolü her zaman için önemli. Regl ile ilgili olmaz, çikolata kisti olur; o olmaz başka bir şey olur. Bu tarz şeylerin hepsi ciddi değil ama kontrol altında olması ileride ciddi olmasını engelleyen şeyler. Jinekologları sevelim, sevdirelim.

  • aychovsky  (09.11.17 10:04:38)