Sakinleştirici önerisi

İlaç gibi değil de bitkisel şeyler yani birkaç seferlik. Epilepsi hastası olduğum için tegretol kullanıyorum günde 400mgx2 şeklinde. Bu ilaç zaten duygudurum bozukluğunda da kullanıldığı için yeni bir psikiyatri ilacı kullanmak istemiyorum.

Var mı tavsiyesi olan?

pasiflora aklima ilk gelen.

  • duyurumvar  (06.11.17 08:05:43)
Atarax surup alabilirsiniz. Onun disinda sari kantaron falan da var ot olarak. Ama siz yine de doktorunuza danisin.

  • veritaslibertas  (06.11.17 09:20:44)
alora var, pasiflora ekstresi tablet. onu kullanabilirsiniz, yine pasiflora şurubu var. bunun haricinde melisa çayı, papatya çayı tarzı dinlendirici çaylar veya uyku öncesi egzersizi gibi daha doğal yollar deneyebilirsiniz.

sarı kantaronu önermem, yara izi ve yanıklarda çok etkilidir, genellikle haricen kullanılan bir preparat. sedatif etkisi de vardır ama dahilen kullanımında çok dikkatli olunmalı, doktorunuz önermediği ve dozunu belirtmediği müddetçe kullanmayınız.
  • haykorsamdunyaya  (06.11.17 09:55:53)
Bitkisel preparatların karaciğer enzimleri üzerine etkileri pek araştırılmamıştır. Karaciğer enzimlerindeki bir dalgalanma da aldığınız tegretolün kan düzeylerini etkileyip nöbet kontrolünü bozabilir. En iyisi siz atarax gibi basit sakinleştiriciler için doktora danışın. Bir psikiyatrist bu konuda basit, fazla yan etkisi olmayan ama tegretolle de etkileşmeyen ilaç önerebilir.

  • curukturpkokusu  (06.11.17 10:05:37)
Psikiyatrik ilaçlarla psikiyatrik etkisi olan bitkilerin bir arada kullanımı sakıncalıdır. Özellikle sarı kantaron. Etkileşime giriyorlar. Fayda göreyim derken zarar görürsünüz, o yüzden lütfen doktora gidip kendi ilacınızla etkileşime girmeyecek ve sizi rahatlatacak bir ilaç isteyiniz.

  • inawen  (06.11.17 11:37:41 ~ 11:38:04)
aklıma gelen beni rahatlatan çaylar; rezene, papatya, meyan kökü ?

  • kismisolungac  (06.11.17 15:17:15 ~ 15:17:27)