Cam film ya da cam filmi ne?

Yasaklanıyormuş sanırım, şu başlıkta denk geldim.
eksisozluk.com
Facebook'ta da bir kişi paylaşmış. Saf saf Cam adlı bir filmin yasaklandığını düşündüm. Birkaç entry okuyunca öyle olmadığını anladım ama ne olduğunu hala anlamadım. Ne ki cam film?

arabalara yapılan koyu renkli film uygulaması

  • Northern Mariner  (05.11.17 21:43:54)
hani arabalarda aracın içinin görüldüğü şeffaf cam vardır bir de genel olarak özellikle gençlerin yaptığı siyahımsı cam vardır. aslında o siyah cam değil cam filmidir. işte yasaklanan bu.

  • blue eyes white dragon  (05.11.17 21:45:08)
Peki, bu filmin hayatımızdaki yeri ve önemi nedir? Neden yasaklanıyor ya da neden kalkması doğru değil. Örneğin, pankartta biri "Ekmeğimize dokunma" demiş, ne gibi bir ekmek kapısı ki bu?

Özetle, niye durduk yerde yasaklandı ve nasıl bir ekmek kapısı? Ne bileyim, ancak ihale yoluyla mı cam filmi yapılabilecek, olayı ne?
  • aychovsky  (05.11.17 21:47:13 ~ 21:49:17)
Araçlara cam filmi kaplayıp para kazananlar var işte. Yasaklaninca kimse yaptırmayacak para kazanamayacaklar.

  • doxanikee  (05.11.17 21:50:36)
milyar dolarlik sektor o ya. dernekleri bile var (imza sayisina bak 150bin, kac tane change.org kampanyasi bu imzaya ulasabiliyor?):

www.change.org

dogruca cinden ucuza getirip, burada misliyle sattiklari icin karli ve bircok kisiye de is kapisi olan bir sektor.

su arkadas neden film tercih ettiklerini aciklamis:

www.youtube.com

bu cam filmi o kadar yaygin ki, bircok akp'li bu yasak yuzunden oyunu degistirmeyi dusunuyor:

twitter.com

ve yandas medya da bunun farkindan:

twitter.com

kaldirilmasinin sebebi ise kamu guvenligi diye soyleniyor. ama bir kesim de, daha gecen sene kabul edilen bu cam filminin bir sene icinde yasaklanmasini, bozuk ekonomi sebebiyle vergiye susamis hukumetin uyanikligina yorumluyor. bununla gezmenin cezasi 301 tl:

www.gazetevatan.com
  • midilli35  (05.11.17 21:55:46 ~ 21:58:59)