Amatör biri Bitcoin'i hangi nasıl alır tavsiye ettiğiniz site var mı?

Bitcoin ve borsa hakkında pek bilgim yok ancak altın birikimi ya da dolar birikimi yapacağıma bitcoin almayı düşünüyorum. Öyle çok gelirim de yok, her ay Kyk kredisini bu bitcoine yatırabilirim yani yaklaşık 400 lira aylık. Sizce bu sistem altın ya da dolardan daha güvenilir ve avantajlı mıdır? Bir de hangi siteden hangi nereden ne yapılacağını hiç bilmiyorum, böyle bir sabah kalktığımda aaa site iflas etmiş tüm birikimim uçmuş tarzı bir olayla karşılaşmak istemiyorum, Türk bankalarından bile daha güvenilir olmalı yani ne dolandırıcılık ne de devletin şirketin filan el koyma olayı olmamalı, bir de mümkünse Türkçe olması çok iyi olur Bitcoin satın alıp birikim yapacağım sitenin. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum

"Sizce bu sistem altın ya da dolardan daha güvenilir ve avantajlı mıdır?"

Hocam saçmalamayın. Spekülatif amaçlı bir yatırım yapıyorsunuz, getirisi fazla olan araçların her zaman riski de fazladır. Dolar ve Altın'ın uzun süreli grafiklerine ve bitcoin'in grafiğine bakın hangisi volatilmiş görün. Türk Bankaları kanunla düzenlenir, mevduat sahiplerinin haklarını devlet korur, bitcoin'deyse allaha emanetsiniz.

bu beklentilerle size tavsiyem; girmeyin bu topa.
  • nevrochaotica  (02.11.17 13:17:21)
Teşekkürler, öyleyse en iyisi enpara altın hesabıyla birikim yapmak. Sahiden allaha emanet bir sistemse hiç girmemem daha iyi.

  • siyah giyen adam  (02.11.17 13:34:06)
Elektronik cüzdanlar var onlarda saklayabilirsin Türkiyede de satılıyor.Benim kendi görüşüm en iyi yatırım bitcoin,söylentiler her zaman olacak,son 5 yıllık grafikler ve çeşitli büyük olaylara rağmen çıkış grafiğini devam ettirdi.siyasetlere ve ülkelere bağlı olmaması en önemli etken

  • essoist  (02.11.17 19:41:59)