Sokak Hayvanları için kulübe yapmak

Merhabalar,

Sokak hayvanları için kendimce kulübe yapmaya çalışacağım.

Koçtaştan şu ürünü alıp birbirine yapıştırayım diyorum ;

www.koctas.com.tr

Bu ürünü hangi malzeme ile yapıştırsam daha sağlıklı olur ?

şu şekilde yapabilirsiniz.

www.youtube.com

edit: bu arada yağmura ve kara çok fazla maruz kaldığı zaman dağılabiliyor bu. eğer mümkünse suntadan ya da daha dayanıklı ahşap varsa ondan yapıp üzerine bu straforları tutturabilirsiniz.
  • rahip janick  (01.11.17 13:59:19 ~ 14:03:51)
Selam. Ben de alsam yapabilir miyim? Bir de nereye koysak.kaldirmazlar?

  • brad pitt  (01.11.17 14:06:10)
Bu malzemeyi sanırım daha önce hiç görmediniz.

Bunlarla yapacağınız kulübe aşırı uyduruk bir şey olur. Kırılıp dağılması bir çocuğun tekmesine, bir rüzgara bakar. Hatta insan faktörünü geçtim köpekler bunları paramparça eder. Boşuna çevre kirliliği yapmayın. Ahşaptan bir şey yapamıyorsanız hiç bulaşmayın bu işe. Sonuçta bu hayvanlar yıllardır dışarıda yaşıyor, ilk kez yapacakları bir şey değil.
  • catch the arrow  (01.11.17 14:29:19)
Bu malzeme izolasyon olarak kullanılabilir. Tek başına dayanıklı olmaz maalesef:( Veya kartondan ev yapıp bunun gibi bir malzeme ile kaplayanlar var ama onlar dayanıklı olmuyor, ne kadar etrafını naylonla kaplasan da su doluyor, çöküyor vs.

Adore mobilya artan malzmeden kedi evi üretiyor ve ücretsiz (sadece kargo ücreti karşılığında) veriyor, şu an stok yok ama ara ara çıkıyor. Ben çıktığında alıyorum 2-3 tane, burayı takip etmekte yarar var:
www.adoremobilya.com

Montajı çok kolay ve sağlam. Ben ekstra olarak etrafına dayanıklı çöp poşetlerinden geçiriyorum su almaması için.
  • peggy  (01.11.17 14:37:51)
arrow +1
uyduruk bir sey yaparsaniz cop uretmis olacaksiniz.
adore kedi evi +1

koyacaginiz yer guvenlikli degilse gene olmaz cunku millette bir kedi evi dusmanligi var. ya alip atiyorlar, tahtaysa yakiyorlar vs.

o maddeyi izolasyon icin kullanabilirsiniz.
  • jimicik  (01.11.17 15:10:22)
bi büyük bi küçük iki karton koliyi iç içe koyup aradaki boşluğu gazete kağıdı topaklarıyla sıkıca doldurup dışını bant ve çöp poşeti yardımıyla izole ederek bedavaya yakın bi fiyata elde edebilirsin.

alt kısmına bi parça strafor yapıştırmanda fayda var zemin izolasyonu için, bi de iç kısmına bi havlu sersen güzel olur zira kediler yımışak sever.
  • yuto  (01.11.17 16:12:52)