badiciler bakin bir kankalar - stronglifts

bu programi uygulamaya basladim bu programla ilgili ve genel olarak sorularim var.

1- normalde 3 gun ama haftada bunu 4 gun yapsam yararindan cok zarari olur mu? ya da gun asiri yapsam? boylece bir hafta 3 gun bir hafta 4 gun olmus oluyor. veya atiyorum sali sabah yaptim, carsamba aksami diger idmani yaptim, verimsiz mi olur?

2- basladiktan 3 ay sonra protein tozu kullansam olur mu? gereksiz mi olur?

3- protein tozunu shakera koydunuz diyelim, elle sallamaniz yeterli mi yoksa blenderda falan karistiyorsunuz? dipte tortu kalmamasi icin ne yapiyorsunuz?

4- idman sirasinda ne iciyorsunuz su haricinde kendi sporcu iceceginizi vs hazirliyor musunuz? elma suyu, mineral suyu karistirip vs veya benzer seyler?

1- kaslar stres ile gelişir her gün çalışsan dahi problem olmaz sadece aynı kas grubunu çalıştırma. Fakat şınav dahi çeksen gogusunle beraber arka kol ve omuzda calısır bu sebeple misal veriyorum arka kolunu calıstın bugun. ertesi gunu gogus calısırken zorlanacaksın.

2- son 3 senedır neredeyse her gun protein tozu kullanıyorum fakat 2.5 sene boyunca spor yapmadım.. sahsım adına proteini faydalı goruyorum ve spor yapan yapmayan herkes gunde en az 1 kere kullanmalı bence. sabah kahvaltında yumurta eksık olmasın her gun 500 600 gr tavuk veyahut dana eti. gerekli kompleks karbonhidratları aldın mı ister istemez gelişeceksin. Buradan çıkan sonuc proteinin erken alımı diye birşey söz konusu değil istediğin gibi kullanabilirsin bir zararını görmezsin belki ilk zamanlar gaz yapar( bende hiç olmadı )

3- Whey protein tozları yapıları gereği çabuk karışır tortu kalmaz blendera gerek yok. fakat casein(yavaş sindirilen protein tozu) için aynı şeyi söyleyemem blendar ile karıştırmakta fayda var.

4- idman sırasında karpuz aromalı bcaa içiyorum yudum yudum iyi geliyor. elma suyu falan girmiyorum o işlere asıl olay sporda içtiğin değil spordan 1.5-2 saat once yedıklerın
  • Aşk Adamı  (31.10.17 02:05:06)
Spordan 2 saat once ton balikli makarna yiyorum genelde kanka? Iyi mi sence?

  • baldur2  (31.10.17 02:11:00)
spor esnasında bir sıkıntı yaşamazsın gerekli enerjiyi verir. maddi durum standart duzeydeyse tavuk gogsu on numara haftanın 4-5 gunu yıyebilirsin. daha da iyiyse tabi ki et yiyeceksin. kompleks karbonhidrat içeren besinleri araştır makarna falan aslında boş işler

  • Aşk Adamı  (31.10.17 02:19:28)
1 programın detayını bilmeden 3-4 gün konusuna karar vermek mümkün değil. ama prensip olarak ağır biçimde çalıştırdığın bir kası 48 saat dinlendirmek iyidir. bir de kas gelişimi çok çok ama çok yavaş bir süreç. yani youtube videoların bakarsan 1 senede arnold oluyor millet ama gerçek hayatta öyle bir dünya yok. o yüzden belli orandan fazla yapacağın antremanın sana kas gelişim olarak katkısı çok fazla olmaz.

2 protein tozu için beklemene gerek yok. günlük protein alımında açık varsa sporla beraber başlayabilirsin.

3 shakerda elle çalkalayarak karıştırıyorum. ancak protein tozunun türüne göre bu karışma topaklanma oranı değişiyor. mesela weider çok iyi erirken optimum eğer sıvı doğuk ise zor karışıyor.

4 antreman sırasında sadece su içiyorum. öncesi veya sonrasında mineral+tuzları tamamlamak adına 1 şişe maden suyu içiyorum
  • orpheus  (31.10.17 04:55:57 ~ 04:56:50)