Özel hastane tahlil ücreti

Merhaba,

Bugün özel hastanede tahlil ücreti olarak ödediğim ücrete karşılık ayrıntılı fatura istedim, böyle bir uygulama yapmadıklarını belirttiler ve üzerinde sadece sağlık hizmet bedeli yazan bir fatura verdiler. İşlemin detaylarını gösteren bir belge, işlem kodu, vb. talebinde bulundum, beni muhasebeden birisi ile tel'de görüştürdüler. Tel'deki bayan da yardımcı olamayacağını belirtti. İsmini sordum, isim vermek zorunda olmadığını belirtti ve anlaşmalı kurumlar sorumlusu olduğunu söyledi sadece. Bu işlem kodu konusunu internette gördüm, SGK'nın sitesinden alınabilecek ücretleri karşılaştırabilmeye yarıyormuş.

Şimdi, bende bıraktıkları izlenim kadarıyla bu hastanenin benden ve diğer hastalardan alma hakkı olan ücretin üzerinde bir ücret alma ihtimali var.

Bunu nasıl takip edip ücret iadesi alabilirim ve hastaneyi şikayet edip gerekirse ceza almasını sağlayabilirim?

Teşekkürler.

vermeleri gerekiyor. diretmeliydiniz. şu an bir ceza almalarını sağlayamaazsınız.

  • goodman  (28.10.17 15:26:53 ~ 15:27:09)
Alo 184'ü aradım, talep aldılar şimdi. Dönüş yaptılar hemen ve ayrıntılı fatura için Maliye'yi aramam gerektiğini belirttiler. Onları da arayacağım.

Gerekli durumda gider tekrar muayene olur, test yaptırırım. O zaman diretirim. Ancak bulunmam gereken yaklaşımı bilmediğim için amatörce hareket ettim.
  • egaeus  (28.10.17 15:39:48)
bimer e de yazın.

  • niedy  (28.10.17 20:06:02)