is gezisi icin wings business karti verdiler. ne yapilir bununla

internette biraz bakindim ama guncel olanlar hangileri bilemedim, biraz da cahilim tabi bu konularda...

frankfurta gidicem 1 haftalik is gezisi var. 10ktl limit para koydu bunun icine mudurum. y.disinda her gittigim yerde bunu kullanmaya calisicam. gecer dimi bu kart y.disinda ? islem ucreti vs keser mi cok? bi atm bulup icindeki paralari cekip mi kullanmak lazim yoksa sadece pos makinasindan mi cektireyim?
ek olarak ataturk havaalanindan ucucam. Primeclass Lounge da geciyormus bu sanirim. is arkadasim her sey ucretsiz olabilir dedi ama sitesinde oyle bisey goremedim. simdi lounge'ye giderim yer icerim 10ktl nin hepsi ucup gitmesin? karsiliyor mu tamamini bu alet?

ayrica bu karti kullanan bilen varsa ek bilmem gereken bilgiler varsa yazabilirse sevinirim

Turkiyede nasil kredi kartindan para cekilip kullanilmazsa (nakit avans)
Ayni sekilde bu da.
Yurtdisinda gecer tabi, belki bankayi arayip actirmaniz gerekebilir ydisi alisverisine.
Normal pos makinasindan gececek iste.

Lounge a giris hakki varsa guzel, icerideki seyler bedava ki bunu iceriye girdiginde de sorabilirsin aslinda.
  • kuehles blondes  (27.10.17 23:36:02)
oncelikle dunyadan bihaber adami yurtdisina gonderen mudure bravo.

Mudur seninle dalga gecmek icin vermedi o karti harcamalarin icin verdi bu yuzden yurtdisinda geciyordur.islem ucreti diye bir sey yok,velev ki varsa karttan kesilir.business card i nakit cekime sokma ya da bunu yapacaksanda mudurune sor.nakit harcaman gerekenleri cebinden harca fisini al getir nakit talep et.normal bir sekilde yedigini ictigini otelini bu karttan ode.karttan odeniyor yasasin diyede gidip bar pavyon harcamalarina girme yavas yavas pistikce onlarida yaparsin.
Loungeta yemek yemenin 10 k lik bir bedeli oldugunumu dusunuyorsun gercekten,parasiyla yiyip iceceksen neden lounge a gidesin,detaylarini ac banka musteri hizmetlerine sor,neler dahil ogren.

Ince atarlanmisim gibi oldu ama abi okums etmis,yurtdisi gormus adamlarainiz az bi dusunun valla bak.
  • duptıs  (27.10.17 23:56:35 ~ 23:56:58)
kredi kartı olduğu için atm üzerinden nakit almamaya çalışın. aksi durumda yapılan harcamanın tamamını faizli kredilendirirler. alışveriş olanları ekstre kesim tarihine kadar faizsiz kullanırsınız.

  • karlmarx  (28.10.17 00:39:31)
nakit için aynı hesaba bağlı bir debit kart talep edebilirsiniz firmanızdan. bankanız hazırlayacaktır.

  • karlmarx  (28.10.17 00:40:07)
Akbank'ı arayın, yurtdışına gideceğinizi söyleyin, ekstreniz isterseniz dolar ya da Euro şeklinde gelir böylece. Tlye çevrilip ödenmemiş olur.

Ayrıca tabii ki yurtdışında geçiyor kart, ama siz öncesinde bankayı arayıp bu durumu belirtin.

Nakit avans çekebilirsiniz ama çektiğiniz günden itibaren deli bir faiz işletir, ayrıca çekim ücreti de alır. O yüzden postan kullanın.
  • mutlusismankedi2015  (28.10.17 12:55:08)