tamamlayıcı sağlık sigortaları hakkında bilgisi olan?

kendim devlet memuruyum. doktora, hastaneye üç dört yılda bir giderim. ancak üç buçuk yaşında çocuğum var sıklıkla özel hastanelere gitmek durumunda kalıyoruz. Bulunduğum şehirde de özel hastane fark ücretleri çok yüksek. Biraz önce çocuğumun göz kapağında arpacıktan kalan geçmeyen ufacık bir kist ameliyatı için dünya göz hastanesinde 3 dakikalık kapaktaki sıvıyı boşaltacakları ameliyat için 1200 tl fark isteyince kafam attı. Web sitesine girdim, tamamlayıcı sigorta ile ameliyat ve tetkiklerin tamamen ücretsiz olduğunu yazmışlar.

Yalnızca çocuğuma tamamlayıcı sigorta yaptırabilir miyim? Yaklaşık yıllık ücretleri nelerdir? Bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

sigorta şirketlerinin hastanelerle tamamlayıcı anlaşmasına bağlı. fiyat olarak eureko sigorta'nın web sitesinden alabilirsin, üstelik ailen için de alabilirsin. sigorta şirketinin web sitesinden bulunduğunuz şehirdeki hastaneler tamamlayıcı sağlık anlaşmasına bakın ama önceden bu önemli.

  • hlt1985  (24.10.17 18:53:29)
bir çok ayrıntısı var limitleri var iyice okuyun hepsini. yani tammalayııc yaptım hastaneye gideyim olmuyor, her hastanede geçmiyormya da farkı belli bir yere kadar karşılıyor. ben bakmıştım öyle çok bir faydası yok

  • oscar  (24.10.17 18:55:55)
Yıllardır kullanırız. Çok faydalı bişey. Genelde fiyatlar 900-1200 arası değişiyor. Sgknın karşıladığı herşeyi karşılıyor. Sgk yoksa ben de yokum diyor. Çoğu sigortada 8 muayene hakkı var ancak sompo japonda 10. Buna ek olarak axa neredeyse saniyesinde provizyon verirken sompo biraz daha inceliyor ve bekletiyor. Ayrıca hastalığınız sigortalılık öncesinde oluşmuş birşeyse karşılamıyor.

  • shenergy  (24.10.17 18:59:50)
@shenergy 900-1200 arası tüm aile fiyatı herhalde?

  • adivar  (24.10.17 19:35:29)
Hayır adam başı. Ama sompoda baba çocuk ya da ana çocuk 1700 dolaylarında.

  • shenergy  (24.10.17 21:12:28)
Geçmişten geleni kapsamama işi doktora bakar. Doğuştan kanseri sonradan oluşmuş gibi girip karşılattıran var.

Gözde arpacık çıktı diye tüm göz hastalıkları kapsam dışı kalabilemez. Bu bilgi yanlış.
  • shenergy  (24.10.17 21:13:49)
@shenergy en doğru bilgi sizde hocam. şu an dünya gözde böyle bir tanı yapıldı ok. ben farklı bir hastaneye gitsem ve böyle böyle bir aplikasyon yeni oluşmuş şeklinde tanı konulsa dünya gözdeki eski tanıyı görüp kabul etmeme durumu var mı? bu şekilde bir veri tabanları var mı? sistem nasıl işliyor?

  • adivar  (24.10.17 21:47:27)
İş tamamen doktorun beyanına ve sigortaya bildirilecek tanıya bakar. Tekrar aynı doktor bile istese bunu sigortaya sokar. İş tamamen doktora bağlı. Bizim bir işte mesela tükrük bezi kisti vardı ve biz sadece o doktoru istiyorduk. Adam prensipli çıktı 4-5 yıllık hikaye yazdı diye ameliyat ücreti göte girmişti.

Farklı hastane olsa da olmasa da doktora durumu anlatırsanız o sigortaya sokabilecek bir tanı girer ama tabi bizim casedeki gibi birisi olmamalı.

Ha şu da var, sigortalılık sürecinde girilen bir tanı artık tamamen sisteme girmiş oluyor. İlerde onu evirip çevirmek gerekirse zor olabiliyor.
  • shenergy  (24.10.17 22:35:47)
Soruya tam cevabı bilmiyorum. Hastane kayıtlarındaki tanı kaydını sigorta görmez diye düşünüyorum ama emin değilim.

  • shenergy  (24.10.17 22:38:10)