sinirim bozuldu yavru kedimin ic paraziti mi var

ilk yavru kedim olacak dedim. tekir bi kedi edindim. simdi durum su.

kedinin karni sis bence. arkadan fark ediyorum.
advanced kitty mamasi yiyor. chickenli olani.
ic dis parazit yeni vuruldu. ve ishal oldu. cok afedersiniz kakasinin rengi ve kivami nutella gibiydi dun oglen. simdi baktigimda daha acik oldugunu gordum.
devamli yiyor.

internetten okudugum kadariyla ic parazit mi? insana bulasir mi? simdi kendi diskimi da mi kontrol etmeliyim? kedimi hemen yarin gotureyim mi veterinere? mamasini vermeyim mi? kurt nasi dusecek varsa allahim sabir overly attached de bi insanim. simdi butun derdim kedi. gozumde o kadar buyuyo ki. isten oglen eve geldim sirf kakasina bakmak icin. sakinlesemiyorum. karni sis, doymak bilmeyen ve ishal kediyi bana verirken veteriner neden demedi ki ic parazit var idye.. yavrularda hep oluo mu? ya ne bilim. mirlayip duruyor bana bakip. aklima hep kotu seyler geliyor. ya parazit degilse. offff... su huyumdan nefret ediyorum. baska hic bi sey dusunmeyevegimi bildigim icin almayacaktim. kedisi olan biri bi seyler yazabilir mi ben uyuyamiyorum ya oturdum bokunu seyrediyorum ama bi parazit de goremedim ya.

Parazit olsa asi yapıldığı gün ile birlikte bir iki gün içinde dökülür ki, gozunuzle gorursunuz. Yavru kedilerin karınlarının hafif sis olması da normal ama ishal olduysa biraz parazit yoksa bile tehlikeli olabilir. Onun için de bir ilaç veriyor veteriner, hemen kesiliyor. Bizimkinde de oldu.

Bence veterineriniz ile görüşün ama bu kadar telaşa kapılacak bir durum yoktur muhtemelen.
  • fraise  (24.10.17 02:34:19)
Panik yapmayın, mamayı yeni yemeye başladıysa mama alışkanlığı olmadığı için dışkıda yumuşaklık ishal olabiliyor. Farklı mama geçişlerinde de bu olur bazen. Parazit olsa bile o kadar büyütülecek bir şey değil, parazit olduktan sonraki 1-2 günde kaka ile dökülür onlar. Çok da farkedemezsiniz zaten.

Kediyi yeni almışsınız zaten muhtemelen yavrucak aç ve bir daha ne zaman mama bulacağını bilmiyor o nedenle de sürekli yiyor. Geçen kış soğuktan bir kedi kurtardık 10 gün evde kaldı. İlk 3-4 gün dediğiniz gibi sürekli yemek yedi, karnı şiş olmasına rağmen. Ondan sonraki günler hemen normale döndü.

Yavru kedi mama yesin zararı yok. Birkaç güne normale döner ama yavru olduğu için yine de mama kabı sürekli dolu olsun, o bilir ne kadar yiyeceğini. Eğer ciddi bir sorunu yoksa kaka olayı da düzelir.

Zaten ciddi bir şey olsa halsizlik, iştahsızlık sürekli uyku hali vs olur. Anladığım kadarıyla öyle bir şey yok. Size bakıp mırlaması da muhtemelen yavru ve oda size alışmaya çalışıyor ilgi istiyor. Sevin bol bol korkmayın size de bulaşmaz bir şey olmaz.
  • FAtE  (24.10.17 10:55:17)
bebeklerin karni hep sis oluyor. hicbir sey olmaz.

  • e haliyle  (28.10.17 15:15:41)