Masa başı çalışanlar, nasıl kilo almıyorsunuz?

Masa başı çalıştığım bir işe başladım. Sabah 7 buçukta servise biniyorum, akşam da 7de evde oluyorum. Hafta sonum tatil. Gün içinde hareket imkanım çok çok az, günde 10'ar dakikalık 3 molam ve 1 saatlik öğle aram var. Öğle yemekleri de İNANILMAZ bol çeşitli, tatlısı kısırı vs eksik olmayan bir şirketten.

Ben nasıl kilo almayacağım şimdi? Siz nasıl hareket imkanı buluyorsunuz? Şu aralar en büyük sorunum bu galiba. 15 kilo verdim yakın zamanda ve yeniden almaktan çok korkuyorum, duyuruyu açma sebebim bu :/

hayvan gibi yemeyerek.

  • Delay Fuze  (21.10.17 23:45:03)
Hareket edip etmeme çok etki etmiyor kiloya, yemek tercihlerin belirliyor. Dandik yiyen kilo alıyor yemeyen almıyor.

  • angelus  (21.10.17 23:46:10)
az ye, masa başı ile çok ilgisi yok.
bir de spor...

  • benaslindayohum  (21.10.17 23:46:31)
İşte sporu ne ara yapıcam? Bisikletim var ama karanlık çöktükten sonra süremem ki, anca hafta sonu :/

  • mutlusismankedi2015  (21.10.17 23:47:05)
evden işe-işten eve yürüyorum; gidişim bayırlı mayırlı 2,3 km.
toplu taşıma ya da servissiz olmuyorsa başka durağa yürü, servis daha ileriden alsın seni.

yediğine içtiğine dikkat ettikten sonra yürümesen de kilo almazsın ama İNANILMAZ çeşitli ortamda bunu yapamayacaksın gibi geldi anlattığından çıkardığım üzere.
  • Bruce  (21.10.17 23:47:31)
ben de aynı şekilde tamamen hareketsizim. yediklerime biraz dikkat etmeye başladıktan beri 5 kilo verdim.

  • king lizard  (21.10.17 23:51:13)
Motivasyonunuza bağlı. Şişman bir kedi olmak sizi mutlu ediyorsa mesele yok :)
Sağlık konusunda belirli kısıtlarınız varsa ve dikkat etmeniz gerekiyorsa durum aşağıdaki gibi oluyor:

1- Boğazımızı tutuyoruz. Bazı işyerlerindeki yemekhaneler çok muhteşem yağlar kullanmayabiliyor (bkz: Karatay), tatlı konusuna girmiyorum bile.

2- Hareket alanı yaratıyoruz. Bu haftasonu yürüyüş de olabileceği gibi, pilates, cross fit vb gibi keyfinize göre başka bir alan olabilir. (Vaktinize, zevkinize, bütçenize göre)

3- Paketli gıda, işyeri pastası vb sarmalından uzak durarak.

Bunun dışında işyerindeki insanlara bakarsanız zaten yaşla orantılı olarak çoğunun kilolu olduğunu görürsünüz. Kısacası plazada kilo almamak diye bir şey yok, ancak mücadele var :)

Kolaylıklar
  • hana bi  (21.10.17 23:52:15)
senin vücut, olağanüstü bir çaba harcamazsan şişmanlayacağım diyorsa, sabahtan akşama kadar koştuğun bir işin bile olsa kilo alacaksındır.
dikkat etmeye çalışmaktan başka yapacak bir şeyin yok.
taktikler, yöntemler hepsi gelip geçici.
  • patty duke  (22.10.17 00:02:39)
İşyeri yemekhanesinde çıkan yemekleri sorguluyorum. Ekmek almıyorum. Ya da alacaksam makarna, pilavdan uzak duruyorum. Makarna pilav genelde yemiyorum hatta. Kısır gibi şeyler olursa, ana yemeği bile pas geçerim. Salata barı dostumdur. Tatlılar düşmanım. Bir kere bile güzel olduğunu görmedim. Kalburabastı güzel olur ancak ne zaman yesem 1-3 saatleri arası mala bağlıyorum. Konsantre olamıyorum hiç bir işe. Yemiyorum bende.
Öğle yemeklerinin ardından sanayide yürüyüşe çıkıyorum. 40 dkda 3 km falan yürüyorum. Kış, yaz farketmez. Yürüyüş ayakkabısı daima masanın altında.
Araba yerine servisi kullanıyorum. Hava güzelse bir kaç durak önce ya da sonra inip eve yürüyorum. Sabahta bir durak öncesinden biniyorum. Maksat yürümek.
İlk sene 7-8 kilo aldım. Ardından gelen aydınlanma ile hem eski kiloya ulaştım, hemde 5 yıldır kilomu koruyorum.
  • cliquot  (22.10.17 00:14:35)
az yiyoruz

  • fragile lady  (22.10.17 01:17:08)
hafta sonu kahvaltısında ekmek yememek zor tabi ama hafta içi öğünlerde no ekmek no makarna. (pilav, tatlı vs de dahil buna) protein ve salata yeterli. öğle yemekleri sonrası 40 dakika düzenli yürüyüş de yemekten aldığını vermene yardımcı olur. yorgun olmadığın 1-2 gün de yüzme, koşu tarzı bir spor yaparsan kilo almadığın gibi gayet sağlıklı da olursun.

  • del piero10  (22.10.17 01:25:55 ~ 01:46:36)
Akşamları havuza veya spor salonuna git.

  • kumulatifvergimatrahi  (22.10.17 01:29:46)
liften zengin besinleri tuketmeye bakin. yagdan sekerden uzak durun. hareket etmeyen biriyim ama bu beslenme sekliyle 8 kg fazlami vermeyi basardim

  • qazwsx  (22.10.17 01:40:55)
küçük değişiklikler yapmayı unutmayın.

asansör yerine merdiven kullanın.,
1-2 durak önce inip eve yürüyün.
adım adım hareketi seviyenizi arttırın.
  • renegade  (22.10.17 14:46:54)