Xperia Z5 Açılmama Sorunu

Merhaba dostlar

Bi' süre önce Xperia Z5 telefonum kapanmaya başladı. İlk gün 1-2 kere aynı durum olduktan sonra şarja takıp hard reset atınca toparlayıp çalışmaya devam etti. Ertesi gün yine aynı durum oldu ve bu sefer hiç açılmamaya başladı. Açılmamak dediğim Sony açılış ekranı geliyor ama sonra ekran kararıyordu. Bi' süre sonra eke koyduğum gibi arada böyle renkli ekrana da dönüşmeye başladı falan.

Yetkili servise götürdüm swap ücreti diye 3000 tl fiyat çıkarttılar ama telefonu açmamışlar bile benim gördüğüm kadarıyla.

Şimdi bu işlerden iyi anlayan arkadaşlar varsa şu verilere göre sorunun aşağı yukarı ne olduğunu bana söyleyebilirler mi? Sony kullanan arkadaşların güvenilir tamirci önerilerine de açığım ayrıca.

Teşekkürler.

soft reset denediniz mi? ses açma ve power tuşu. bir deneyin bakalım.
ekranın böyle olmasının sebebi ekran arızası değil de sanki güçle alakalı bir durum gibi görünüyor.
sony telefonlarda pek uzman sayılmam o yüzden genel bilgiler şekilde yardımcı olacağım.
bu ekrandayken bilgisayara bağlayınca bilgisayar görüyor mu telefonu?
bir de telefonda ısınma sorunu var mıydı?
  • ismira007  (21.10.17 23:16:05)
yok, o da işe yaramadı.

bilgisayar görmüyor çünkü bu ekranda kalması da bi' kaç saniye sürüyor, sonra kapanıp tekrar açılmayı deniyor cihaz.

aşırı yoğun kullanımda bazen ısınıyor gibi geliyordu ama öyle rahatsız edici devamlılıkta ısınma sorunu olmadı hiç, tıkır tıkır çalışıyordu.
  • dream machine  (21.10.17 23:27:23)
sony companionla yazılım attınız mı peki? eğer attıysanız ve yine sonuç değişmiyorsa anakartta bir sorun vardır. bu da daha içi açılmadan swap ücreti istemelerini açıklıyor.

  • ismira007  (21.10.17 23:30:48)
işletim sistemi açılmıyor ki bilgisayar görsün. sony ekranından sonrası yok, kapanıyor geri.

  • dream machine  (22.10.17 01:52:26)
Telefonda hafıza kartı var ise onu çıkartıp tekrardan başlat bir arkadaşımda da sony xperia c5 ultra vardı hafıza kartını çıkarttık bir firmware yükledik telefona ait ama bütün uygulamalar vs gitti yedekleyip denersen daha sağlıklı olur.

  • tuzruhu  (22.10.17 02:05:54)
hafıza kartını çıkarıp açmayı da ilk başta denemiştim. tepki verecek gibi olup aynı sonucu verdi.

yedekleme işi zaten yalan şu koşullarda, o konuda yapabileceğim bi' şey yok gibi.
  • dream machine  (22.10.17 02:18:52)