aileye hediye

Aile üyelerime hediyeler almak istiyorum.

Hiç hediye alan bir insan değilim normalde. Pek beceremiyorum bu işleri. Kendim beğenmediğim bir şeyi başkası da beğenmez diye elim gitmiyor.

Annem, ablam, kardeşim
Öteki ablam ve iki kızı

Anneme en son ipliğ iğneye geçirici şeyden götürmüştüm, bayılmıştı :( Böyle ucuz şeylere sevinebilen bir kadın. Terzi, çalışmıyor. Kapalı, Osmanlıca dersi filan almaya başladı.

Büyük ablam. Benim kafada olduğu için buna hediye almam kolay. Tek sorun çok uzun süredir aramızn açık olması. Ama gene de alacağım. Kol saati filan düşünüyorum.

Kız kardeşim. Üniversiteye yeni başladı. Tam bir genç kız. Müzik dinlemeyi pek seviyor. Eskiden mp3 çaları vardı çok sevdiği, bozuldu. Sonra telefona geçti ama mp3 çaların yeri ayrıydı galiba. mp3 çalar mı alsam? Yoksa kulaklık mı? Yoksa saat mi gene?

Öteki ablam. Bu aşırı farklı benden. Bu da ne olsa sevinir gibime geliyor. Başı kapalı ama çok dindar değil. Çalışıyor

Çocuklar ise biri 14 yaşında, öteki 9. İkiis de kız. Dünya tatlışları.
Büyük olan bayaa zeki, müzik dinlemeyi seviyor.
Küçük olan ise erkek çocuğu gibi. Kız objelerinden pek hoşlanmıyor.

Yurtdışındayım. Hepsi 3 farklı yerde yaşıyor. Hepsinin yanında olmam mümkün değil. Ama yıllar geçiyor. Bir hatırlatmak istiyorum kendimi.

Çok zengin değilim. Totalde 500 lira filan ödeyebilirim. Fikriniz varsa alırım.

Selam,

Annen ve ablan için eşarp alabilirsin. Ben akerden indirim oldukça annem için alıyorum. Eşarp işiyle çok affettirdim kendimi:)

Asıl söyleyeceğim şu; teyzem avusturyada yasıyor. Senede bir kez geliyor. Ben küçükken sarı bir ferrari araba yollamıştı. Hediye paketini açarkenki heyecanımı hiç unutmam, unutamam. Onu ne zaman görsem o anlar gelir aklıma. Unutturma kendini. Uzakta olmak kötü. Umarım beğenecekleri hediyeleri bulmakta zorluk çekmezsin.
  • hemsta  (20.10.17 17:05:31)
anneye güzel bi ajanda ve kalem olabilir, dışı sedefli işlemeleri kurana benzer ajandalar oluyor.

büyük abla bilemedim. aklındaki neyse onu al

kız kardeşe mp3

kapalı ablaya çanta al. en risksizi bence.

küçüklere de kitap al.
  • elorelia  (20.10.17 17:07:52)
Osmanlıca dergisinin Osmanlıca ajandaları var onlardan annene alabilirsin. Hayrat neşriyattan temin edebilirsin. Bende var, çok hoş.

Büyük ablayı bilemedim.

Kardeşine de müzik çalar al. Kulaklıklara merakı yoksa telefonunun veya alacağın müzik çaların kulaklığı onun işini görür.

Öteki ablaya eşarp iyidir.

Küçükler hem kitap al hem de ilgilerini çekecek başka birşey daha alabilirsin.
  • sylr  (20.10.17 17:36:19)
Anneye tupperware doğrayıcı; çok pratik bir şey, ben bir tanıdığıma aldım bayıldı. Elektrikli olmadığı için tak çıkar bilmemne derdi yok.

Ya da osmanlıca deyince aklıma hat sanatı geldi, şöyle tablolardan alabilrisin (daha uygunları da vardır internette:
www.atlantistablo.com

Büyük abla için kol saati olabilir, takı da olabilir.

Kız kardeş, spotify üyeliği diyecektim ama ona her ay ödeme yapmak gerekiyor:/ mp3 player o zaman.

Öteki abla ne iş yapıyor bilmiyorum da, güzel bir kalem veya masasına koyabileceği bir çerçeve, veya kupa

Çocuklara da atkı bere takımı veya üst baş
  • peggy  (20.10.17 17:37:17 ~ 17:37:50)