evden çıkarken depozito alma - acil fikir

evden çıkıldı. evi göstermek (ki evde en ufak zarar ziyan yok) ve depozitoyu almak için ev sahibi arandı, adam istanbul dışındaymış, emlakçıyla halledeceksiniz onu dedi. emlakçı arandı, onun da tek derdi anahtarları almak, depozitoya ben karışmam o ev sahibiyle aranızdaki mesele o diyor.

kıcası beklenen o.ç.'luk geldi. bu durumda ne yapmamız lazım? emlakçıyla görüşmeyi şimdilik reddettik depozito almayacaksak sizinle görüşmemizin anlamı yok diyerek. paranız kalmaz merak etmeyin ayağı yapıyor ve anahtarları almak istiyor. elimizde sözleşme var. "avukata gidin" dışında ne yapabiliriz? avukat en son çare olacak.

okumaya üşenenler için: depozitoyu emlakçı mı geri verir ev sahibi mi? ikisi de birbirine paslıyor.

depozitoyu ev sahibi verir. hiç oçlik yapmasın. Emlakçıya vermem anahtarı de.

  • lcha  (18.10.17 18:15:26 ~ 18:15:39)
Alana kadar ne ev sahibine ne de emlakçıya verme anahtarları. Depozitoyu son ayki kiraya saydıracaktın.

  • aydemir  (18.10.17 18:35:11)
kesinlikle anahtarı verme, olay şu bence

ev sahibi depozitoyu yedi, yeni kiracı gelecek depozito verecek, o depozitoyu da sana verecekler. direk başıma geldi çünkü, 4 ay evin kiralanmasını beklemiştim

ben işimi sağlama alırım, depozitoyu emlakçıya gönderin gelsin baksın eve alsın anahtarı verin depozitomu diye konuşun.

ama benşm dediğim olayı yapacsklsr kesin
  • oscar  (18.10.17 18:39:50)
ev sahibi verir

  • basond  (18.10.17 18:44:24)