Ankara / Güzergah Yardımı

Merhabalar.

Sanıyorum ki bu Ankara ile ilgili soracağım son sorum olacak.
Gittiğimde kaybolma vs. gibi ani olaylar yaşamazsam sizleri rahatsız etmeyeceğim.

Daha önce oyun sormuştum, hem cevap olarak hem mesaj olarak çok yardımcı oldunuz sağolun. Tam olarak istediklerim olmasa da 2 akşamıma da etkinlik bileti alabildim.

Gün içinde de gitmişken mutlaka görmek istediğim yerler var.

Sizlere nereleri görmek istediğimi ve akşam da nerede olmam gerektiğini yazayım.
Yardımlarınızla bir rota oluşturmak istiyorum.

1.gün sabah orada olacağım kahvaltı dinlenme vs. öğlen boşa çıkarım.O gün akşam 20:00 Ankara DT Küçük Tiyatro'da olmam gerekiyor.
2. Gün tüm gün boşum akşam 20:00 da Opera Sahnesi'nde olmam gerekiyor.
3. Gün öğlene kadar işim var öğleden sonra vaktim kalır aynı gün akşam 18:00 gibi havaalanında olmam gerek. Yani 3. Gün bir şey yapamam yemek yer takılırım kendi halimde.
İstediğim yerleri görmek için 1,5 günüm var yani.

Görmek istediğim yerler;
Etnografya Müzesi
Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Kurtuluş Savaşı Müzesi
Ulucanlar Cezaevi Müzesi
Anıtkabir
Çengel Han Rahmi Koç Müzesi

Çok mu fazla?
Zamanım yeterli olur mu bunlar için?
Azaltsam mı biraz?

Nasıl yapayım hiç bilmiyorum.
Belki 3-4 ay sonra yeniden giderim ters olanları o zamana da atabiliriz.

Ben aksilik olmazsa Beytepe Kampüsü Misafirhanesinde kalacağım. Başlangıç ve bitiş noktası orası yani.

Ekstra olarak şurada şunu ye burada bunu yap gibi önerilerde de bulunabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

(Telefondan yazdığım için hata olabilir daha sonra düzelecektir)

haritadan baktım ve;

tiyatro, opera, etnografya, anadolu medeniyetleri, kurtuluş savaşu müzesi
bunların hepsi ulusta ve birbirine yakın mesafede. yani birinden birine giderken yürünebilir.

bu durumda 1. ve 2. gün bunlara ayrılabilir. rahmi koç biraz daha uzak sanırım. ona da illa gidicem diyosan taksi diyorum ben.

kapanış saatlerine bak yine de. atıyorum 2. güne rahmi koçu eklersin ama müze 5te kapanıyodur. yetişilemeyebilir.

beytepe kampüsüne baktım şimdi. merkeze çok uzak. bu durumda dediğin gibi 3. gün pek bişey yapılmaz.

ben olsam ulustakileri bitirir. kalan ikisi yani rahmi koç ve anıtkabiri sonraki gelişime saklardım. çünkü anıtkabir mesela 17.00da kapanıyor. herhangi bi araya sıkıştırılamaz güzergah sebebiyle.
  • elorelia  (18.10.17 14:46:11)
önerim şu şekilde

1. gün öğleden sonra anıtkabir'e git. bu saydığın bölgeler içinde bir alandaki en uzak nokta orası. oradan da tiyatroya gidersin.

2. gün; ulucanlar müzesinden başlayıp, çengel handan, anadolu medeniyetleri müzesi, kurtuluş savaşı müzesi ve entrograyfa müzesi yapabilirsin.

zaten etnografya müzesi opera binasının biraz yukarısında. araları epeyce yakın.
  • helenart  (18.10.17 17:37:24)