Amerika'da 40 gün ne yapılır? Günlük düzenli aktivite önerisi

B1/B2 Vizesi ile Amerika'ya gidecek ve kırk gün orada kalacak bir kişi, malesef orada kurslara vs. katılamıyor (j1, j2, f1 vb. bir vizesi yahut oturumu olmadığından. Kahramanımıza hafta içi her gün mesai saatlerinde bir uğraşı lazım. Bulunacağı şehir öyle çok sosyal imkanı olan büyük bir şehir değil. (Athens, GA) Üniversite'nin (uga) part-time kurslarına falan katılamıyor. Malum, çalışamaz da. Benzer bir durumda kalmış bir olaya falan şahit olmuş olma ihtimaliniz var mı? Turist vizesiyle ne yapabiliriz?

gonullu calisabilecegi yerler vardir. amerikada cok yaygin hayir kurumlarinin falan volunteer programlari. para alamaz ama hem mesgale olur, hem sosyal ortama girmis olur. dilinin derecesini bilmiyorum ama konusma yetenegini gelistirebilir bu sayede. cv sine de deneyim olarak yazabilir.

  • king dain  (12.10.17 06:40:23)
Eğer belirli bir yerde kalması gerekiyorsa:
Çevredeki üniversiteler veya başka okullarda herkese açık lecturelar falan var mı onlara bakabilir.
Bir blog başlatabilir "40 Days in US -Amaçsız bir macera" diyeve güzel fotoğraflar çekip, anılarını anlatarak, insanları yönlendirebilir.
Bunun için Amerika'da olmasına gerek yok ama bir online kurs yapabilir coursera'dan, gider bir kafede falan oturur.

Eğer mobil biriyse, road trip de güzel alternatif.
  • sopiro  (12.10.17 10:02:59)
neden kurslara katılamıyor? benim hanım turist vizesiyle gidip, 3 ay boyunca ingilizce kursuna devam etti. belirli bir saat sınırı var, o sınıra kadar kurslara dahil olunabiliyor.

  • gidici  (12.10.17 10:46:07)
aman ha girişte b1 e damga vurdursun. b2 ile sıkıntı çıkıyor çoğu şeyde.

  • illegalstar  (12.10.17 13:35:41)
Couchsurfing'e üye olsun orada Athens grubuna katılıp etkinliklere baksın ve katılsın. yine meet up'ta bir şeyler olabilir.

Güzel bir gezi listesi yapıp şehirdeki müze, kitapçılar vs gezmeye çalışsın.

Aslında sosyal imkanları olan bir şehir olduğunu biliyorum doğma büyüme biri olan arkadaşımdan. lokal gazeteleri alıp oradaki etkinliklere katılabilir.
  • kaset  (12.10.17 16:48:46)
mevzu mesai saatleri içi için. zira kalan vaktini beraber geçireceği insan mesai saatlerinde çalışıyor. kös kös oturmamak için ne yapılır. az buz değil, günde 9 saat...
edit: anlaşılmıştır zaten ama daha net yazayım. şehirde iki arkadaş olacak sadece. birinin işi var, ötekisi o iş yaparken boşta. haliyle her ne yapacaksa solo yapmak zorunda. şehirde arkadaşı vs. yok.

  • dilemma of subscribtionability  (12.10.17 16:51:28 ~ 16:54:23)