arabasini satan var mi

Nasil satilir. Nelere dikkat etmek gerekir. Adim adim ne yapmak gerekir.

Mesela carsamba biri gormeye gelecek. Surecek falan. Bir sey olmaz dimi :)

Sonrasinda anlasirsak ne yapicaz. Cuma sabahtan satmak icin bulusucaz diyelim. Satin alacak kisiden havale kabul edicem sadece. Havale yapti diyelim. Sonra? Noter mi. Ben ne yapicam. Ruhsati anahtari mi vericem.

Tesekkurler.

adamı arabada tek bırakma. alıp gitmesin. başka da bişey olmaz zaten.

satarken noterde para hesabına geçmeden notere imza attırma. attığı an araba onundur. noter zaten kendisi imzalarken soruyor paranı aldın mı diye.

sonra bi nüsha sana bi nüsha ve anahtar alana. ruhsat yanlış hatırlamıyorsam noterde kalıyor.
  • shenergy  (09.10.17 23:14:37)
parayı alırken dikkat etmen gereken şey şu; hesabına parayı gönderen hesap sahibinin adı ile arabayı alan kişi aynı olmalı. buna mutlaka çok dikkat et yoksa kötü şeyler olabiliyormuş, google amcaya sorarsan bir sürü örneği var. parayı gönderdim amcamın oğluna devret ben gelemiyorum diyip sonradan dava açıyorlar benden parayı aldı ama başkasına devretmiş diye.

bunun haricinde güvenlik kameraları olan biryerde buluşursan daha iyi olur.
evinin önünde olmazsa daha iyi olur.
yanında bir arkadaşın vs olması da daha iyi olur.
  • awlmi  (09.10.17 23:31:26 ~ 23:32:49)
Bir de not olarak arabanızın plakasını şu plakalı aracın satın alma ücreti va gibi bi açıklama ile göndersin. Ne olur ne olmaz.

  • bir nick var benden iceri  (10.10.17 00:38:52)
Tek basına kullandırtma parayı kesinlikle elden alma hesabına gecmeden satışı verme isimlerin aynı olmasına dikkat et awlminin dediği gibi hem arabandan hem bir araba parasından olma

  • hernezıkkımsa  (10.10.17 01:06:00)
Normal kosullarda kimse almadigi arabanin parasini havale etmez.gidersin noterde parani sayar alirsin,sattim der imzani atarsin.online bankacilik kullanan birisi o an senin yanindan bunu yapabilir ama old school abilerin bu tarz yetenekleri cogunlukla yok.ortada dolandiricilik ornekleride var ama simdiye kadar rastladigm ornekler hep buraya gelip abi benim bisiklete ingiltereden alici cikti ornekleri gibi.
Bu test drive meselesine ben cok taraftar degilim.isim geregi cokca arac satisinda bulunuyorum.her zaman soyledigim ya ustasini alsin gelsin ya da benim lokasyonuma yakin bir yerde bir servis soylesin araci gonderirim bakarlar.ok ise alir ok degilse almaz.test drive yaparken gitti arabayi vurdu,gel cik isin icerisinden.bunla ugrasmak yerine bir servis secin goturun baksinlr begendiyse al kaparonu satis gununu belirleyin,noterde bulusun.satisini yap,parani al,hayirli olsun de islem tamamdir.

  • duptıs  (10.10.17 01:13:26)
vergi borcu veya satışı ile ilgili sorun varsa zaten noterdeki memur evrakları hazırlarken daha para ödeme aşamasına gelmeden çıkıyor.

bizim geçen senelerde satın aldığımız araçta alıcı hesap no yanlış vermiş ya da şubedeki görevli yanlış girdi bimiyorum. bankaya gidip adamın gözünün önünde eft yaptık notere gidip devraldık. ertesi gün adam arıyor abi para yok gelmemiş diye. para bizim hesaba geri gelmiş. adam baya korktu ama aynı gün yaptık tabi doğru hesaba havaleyi. hiç tahmin edilmeyene sorunlar çıkabiliyor yani.
  • orpheus  (10.10.17 16:00:51 ~ 16:01:27)