Mother-spoiler içerir

spoiler-spoiler-spoiler-spoiler-spoiler-spoiler-spoiler-spoiler-spoiler-spoiler-spoiler
Geçen izledim ve çok sevdim ama tabi bu sevinç ve heyecanı paylaşacak kimse olmadığından bir başıma kaldım en azından bunu paylaşmak adına bir soru sormak istiyorum. Tabi bu filmi sevenlere soruyorum, izleyip sevmeyenler de üzülmesin diye isterlerse cevaplayabilir.
Anne karakterinin içtiği sarı renkteki içecek sizce neyi sembolize ediyor olabilir?

sorunun spoilerlık bi tarafı yok bence.
valla ben de merak ettim, sağda solda biraz baktım ama filmi çözümleyenler değinmemiş buna. metafor olarak değil de madde olarak ne olduğu üzerine şöyle bişey buldum mesela; www.google.com.tr

bu arada madde her ne ise çok iyi seçmişler, suya değer değmez çözülmesi bile insana rahatlama hissi veriyordu. edit: cgi imiş, hayallerim yıkıldı :/ www.google.com.tr
  • manuel mandalina  (08.10.17 23:55:04 ~ 23:56:00)
Hatta Darren Aranofsky'e bunu sorduklarında "I will never answer what Jen is drinking, That secret I will take to the grave." şeklinde cevap vermiş. Ben renginden dolayı The Fountain filmi ile bağ kurdum ama yönetmenin pek yaptığı bir şey değil bu.

  • clones  (09.10.17 00:05:01)
Ben de şunu buldum;
“What was with that yellow powder concoction that Jennifer’s character drinks?
Oh no, this is the one I don’t love answering. [Laughs] I think Jen has a better answer for this than I do. Let’s just say it’s it’s harkening back to Victorian novels and this idea of a deeper connection for her and the house. But I don’t love to go deeper into it than that.”
Demek ki boşa kafa yormayacakmışız, zira belli ki yönetmenin kendi bile bilmiyor :)
  • manuel mandalina  (09.10.17 00:08:47)
Bence biliyor da başka bir sebeple böyle kaçamak cevaplar veriyor. Az çakal değil o :)

  • clones  (09.10.17 00:38:24)