Amazon Türkiye'ye Gönderim Yapıyor Mu?

Bildiğim kadarıyla başlıktaki sorunun cevabı evet. Ama gümrük vergisi ya da ürün çeşidiyle alakalı tırı vırı durumlar vardı. Bunları açıklayabilir misiniz?

Amazon'a kayıt olurken adresini giriyorsun, herhangi bir ürünün sayfasına girdiğinde altta o ürünün adresine gönderilip gönderilemeyeceği yazıyor. Gönderilebiliyorsa eklenecek gümrük ve kargo masraflarını da belirtiyor.

  • freebird5406_2  (08.10.17 19:36:13)
Ek olarak, bazı ürünleri türkiye'ye göndermiyoruz yazıyorlar ama sepete ekleyip sipariş verince gönderildiği ortaya çıkıyor. Özellikle Amazon.de sitesinde oluyor bu.

Bir de bir ürün alacaksanız diğer amazonlara da bakın. Amerika sitesinden almaya karar verdiğiniz bir ürün Almanya sitesinde ücretsiz kargo fırsatı ile gönderilince daha avantajlı olabiliyor.

Sepete atıp son onay aşamasına kadar gelip kıyaslama yapın yani özetle.
  • jamiro  (08.10.17 19:54:46)
ürünün vergisinin hesaplanması için satıcı amazon olmalı en önemli husus.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (08.10.17 19:57:59)
Satıcı olmasına gerek yok fulfilled by amazon yazsa yeter.

  • i was made for you  (08.10.17 20:04:05)