Milli takım nasıl bu kadar başarısız olabiliyor?

Ayda yılda bakayım dedim izlanda'ya yeniliyoruz. Lan İzlanda ya Allah'ını kitabını seveyim. 3-0 nedir yahu İzlanda çok güçlü bir ülke falan mı oldu futbolda? Ne olacak milli takımın hali adffsdhha?

halı saha maçına adam toplar gibi milli takım toplarsan olacağı bu.

  • Delay Fuze  (07.10.17 00:34:20)
Instagram conconları yüzünden.

  • dissendium  (07.10.17 00:34:57)
şaka maka elenmişiz lan:) aga bu ülkede güzel giden bir şey yok ki anasını satayım. her alanda kokuşmuşluk.

  • nothing in my way  (07.10.17 00:38:39)
Türk futbolunda (sadece futbolcular değil) ortadoğu kültürü hakim: "ben kendimi geliştirmeyeyim, çabalamayayım ama para aksın". Hal böyle olunca, olmuyor. Yetenek yok, atletizm yok, beyni kullanmak yok.

  • nawar  (07.10.17 00:39:19)
Izlanda'nin nufusu Hatay'in 3'te 1'i falan miydi?

  • Traveller  (07.10.17 00:41:30)
öncelikle : sd.keepcalm-o-matic.co.uk

İyi ki yenilmiş Türkiye milli takımı. Bu kadar sevimsiz bir takım olamaz.

Bence İzlandanın yanında gayet sevimsiz ve kötü bir takım. İyi olmuş. Ciddiyim. İzlanda daha iyi bir "takım".

Türkiye milli takımını izleyeceğime gider İzlandayı izlerim daha eğlenceli.
  • AlsterWasser  (07.10.17 00:49:40 ~ 00:50:05)
türk milleti futboldan anlamaz. bugüne kadarki başarılar %90 şansa dayalıdır. oranı götümden salladım tabii ama şans faktörü hep ön plandaydı. gerisiyse bireysel beceriler işte. planlı yapılanmanın gerektirdiği yerde günümüz türk milleti vasatı aşamıyor ne yazık ki. basketbolda mesela bireysellik çok daha rahat skora yansıyabiliyor. anlamıyorum da gerçi basketten ama futbola nazaran daha ön plandadır sanırım bireysel yetenek. günümüz futbolundaysa bireysel yetenek artık geri planda. bu şartlarda başarılı olması zaten imkansız. bunun lucescu'yla falan alakası yok. kimi getirirsen getir aşağı yukarı aynı sonuç olur. futbol artık bize göre değil. bi 5-10 sene sahalardan çekilip sıfırdan bir yapılanmanın içerisine girilmeli, yoksa olan harcanan paraya oluyor.

  • soso  (07.10.17 00:54:11)
Türkiye Milli takımı değil Türk Milli takımı. Öncelikle bu bilinçli yanlışı düzeltelim.

Onun haricinde rekabet olmaması, kisa sürede maddi doyum, aşırı pohpoh, gaza getirme/gelme ve çalışmama sebeplerden bazıları ve en büyük pay yönetimsizlik.
  • secrexv2  (07.10.17 00:56:27)
Misal Beckham ve Messi iş disiplinleri var ama bizdekiler mesai bekleyen memur gibi davrandıkları gibi davranınca bunlar oluyor.

  • Sandman  (07.10.17 01:09:02)
Diğer yandan, evet, izlanda'nın iyi bir takımı var.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (07.10.17 01:09:39)
Ben bu maçı idda ds gördüğüm an kesin yenilir bunlar diyip bir kupon yapacaktım son anda vazgeçtim

  • öteki ben  (07.10.17 01:09:39)
Bunları yazdık hep
eksisozluk.com

  • bana her yer cehennem  (07.10.17 01:50:55)
bizim durruklerin rezilligine diyecek sozum yok da izlanda iyi takim. euro 2016'da ingiltere'yi eleyip ceyrek final oynadilar. oyle estonya, finlandiya ayarinda boktan bir takim degiller. ha bu 80 milyonluk ulkenin sozde bu kadar potansiyelli milli takiminin boyle rezil performansini mesru kilar mi? kilmaz. turkiye cok kotu ama izlanda da iyi.

  • der meister  (07.10.17 02:07:24)
öyle ya da böyle para kazandıkları için. umurlarında değil maçı kazanmak.

  • pinkpeony  (07.10.17 09:36:51)