İşi kesinlikle almak

Ön edit: Mavi jeans ana merkezde çalışan ya da çalışan tanıdığı olan varsa bana yan haklar/maaş hakkında detaylı bilgi verirse çok sevinirim :D

Şimdi taze mezunum (moda tasarım), bir önceki duyurularımdan birinde iş bulduğumu ama içime sinmediğini söylemiştim. O derece sinmedi ki işten tamamen vazgeçmek durumunda kaldım. Dün Mavi Jeans'ten aradılar çarşamba günü için mülakat saati verdiler bana. Biraz okudum ettim de çok güzel çalışma ortamı var şartlar insancıl demişler, kariyer başlangıcı ve ilerleyip yükselmek için gerçekten müthiş bir firma (gerek yurtdışı/içi ismi, gerek firma büyüklüğü) pozisyon da istediğim bir pozisyon. Azıcık stres yaptım ben de ve çok fazla ciddi mülakat tecrübem yok.

Manyaklık parayla olmadığından dolayı mülakat günü deli gibi olacağım muhtemelen :D Sakinleştirici içeyim mi sizce (passiflora şurup var evde) yoksa salak mı olurum iyiden iyiye? Siteden bakınca aynı ilana 750-1000 kişinin başvurduğunu gördüm tabii ki herkesle mülakat yapmayacaklar ama en azından benim dışımda 10,15 kişi daha olur diye düşünüyorum. Ne yapayım da çok klişe şeylere kaçmadan göze gireyim? Yardımcı olmanızı kolaylaştıracaksa;
liseden moda çıkışlıyım
önce 2 yıllık kazandım sonra dgs ile 4e tamamladım
1 sene erasmus yaptım (valla partilemedim ya okul çok zordu:( bir dünya şey öğrendim. )
2 tane lcw stajım var (biri lise biri üni)
1 tane yurt dışı stajım var.
3 sene gogirlde moda kritik yazısı falan yazdım röportaj yaptım
portfolyom da var bir de, laptopunuzu alıp gelin dediler.

YARDIM EDİN ;_;

mavi jeans giyip git mutlaka.

  • diffarentiationation  (05.10.17 23:22:13)
Göze hitap edeni işe alacaklar. Kokoş olmadan bakımlı bir şekilde git. Kendi tarzının olduğunu hissettir. Moda tasarımcısı olmak kolay değil.

  • dissendium  (05.10.17 23:24:00)
Mavi jeans iyiymiş, ben de öyle duydum. Bi moda tasarımı hocası arkadaşımın eski okul arkadaşı senelerdir orada çalışıyor, başka firmalar böyle uzun soluklu birilerini tutacağına sürekli sirkülasyonu tercih ediyorlarmış.

Bence yeterince donanımlı duruyorsun, onlar da öyle düşünüyorlar ki çağırmışlar. Sakin ol, kendine güven;
ne sessiz kal, ne gevezelik et. Gerekirse az ve öz lafla kendini güzelce takdim et. Bilgisayarında gerekli programlar yüklü olsun, şarjı olsun, kablosunu ve mouse’unu unutma, usb diskin olsun yanında. Bence sade bir şıklık içinde ol, kot giymen şart değil. Kolay gelsin.
  • manuel mandalina  (05.10.17 23:32:41)
Selam, sırf sürekli "erasmus yaptıığm ama partilemedim hep çalıştım lütfeaaan:/" dediğin için almazdım seni işe, bu şekilde belirtme bence mülakat vakti, erasmus de geç.

  • devorgilla the gunslinger  (05.10.17 23:52:48)
@devorgilla yav neden ki? Erasmus dendiği zaman herkesin aklına oluk oluk akan alkol karı kız falan geliyor. Okulum ekstra zordu ya da türkiye iğrenç olduğu için 9 senede öğrenemediğimi orada öğrendim ben

  • dedi ayca  (06.10.17 00:03:27)
Hakikaten hayatımda çalışmadığım kadar ders çalışıp proje hazırladım, dikiş diktim yeni teknikler öğrendim. Ve bunu belirtmek neden kötü olsun anlamıyorum?

  • dedi ayca  (06.10.17 00:15:00)
Diğer arkadaşlarını kötülemiş gibi oluyorsun. Erasmus bir değişim programı ve değişim programlarında akademik eğitim kadar kültürel faaliyetler de önemli. Parti yaparak birçok milletten insanla bir araya geliyorsun. Parti yapmadım dersen iletişime kapalı olduğun bile düşünülebilir. Bu da takım çalışmasına uygun değilsin şeklinde bir kararla reddedilmene sebep olabilir.

  • dissendium  (06.10.17 00:20:27)