CV hakkinda iki soru

1. Referanslar kısmına "Talep edilmesi halinde verilecektir." yazılması nasıl izlenim bırakıyor? Referanslarım halihazırda çalıştığım yerdeki üstlerim. Haberim olmadan aranmasını istemiyorum.

2. Adres kısmına açık adres yazmak zorunda miyiz? Sadece ilçe ve il yazsak kötü mü olur? ( Şu anki ofise başvuran biriyle bu yüzden dalga geçmişlerdi. Birader ilçeye gelsek herkes tanır galiba seni vs diye)

Cevaplayacaklar arasında IK çalışanı varsa ve bunu belirtebilirse sevinirim.

2. adresi o şekilde yazmak bence de komik ve saçma. en aızndan mahalle sokak cadde vs yazılmalı.

1. bence hoş durmuyor.
  • mahone  (05.10.17 22:28:59)
Açık adresinizi yazın. Referansın da istek üzerine yazılması normal ama bazı pozisyonlara başvururken olumsuz etkileyebiliyor bir diğeri referansını vermişse ve kuvvetli bir referans ise ismen fakat aynı özelliklerdeyseniz bu diğer adaylar ile referansa rağmen yani işe uygunsanız olumsuzluk yaratmaz.

İk çalışanı değilim ama danışmanlık firması tarafından iknın kullandığı testleri hazırladım bir müddet içli dışlı olduk.
  • kullanıcıadımbuolsun  (05.10.17 22:36:35)
IK'da calismiyorum ama onume gelen CV'ler oluyor. Ancak bir ABD sirketinde calistigim ve ABD'nin tarafsizlik ve esit firsatlar konusunda takinti derecesinde hassas oldugunu hatirlatmak isterim.

1. Makbul olan referanslarin talep edilmesi halinde verilmesi. Diger turlu CV'yi inceleyen kisinin tarafsizligini etkileyebilir (hatta CV'ye fotograf, cinsiyet, milliyet gibi bilgilerin konulmasini bile istemiyoruz)

2. Acik adrese gerek yok, neticede bir posta gonderilecek asamaya gelinirse talep edilebilir
  • crown  (05.10.17 22:37:40)
İK değilim ama kendi departmanımın eleman alımını ben yapıyorum.

1-) Benim hoşuma gitmiyor bu cümle. Adamın çalıştığı yeri ona sormadan aramam ama başkası dikkat etmeyebilir tabi.

2-) Arkadaşlar evinden mi almaya gelecekler? Açık adres olan cv pek görmedim, görsem gülerim. İl/İlçe yeterli (işe ulaşımı rahat olacak mı sorumu yanıtlarım bu sayede) ilçeye gelsek herkes tanır mı diyene "sen hele gel, seni bana getirirler" derim, dingile bak.
  • erci  (05.10.17 22:58:26)
Ik'cı değilim ama tecrübelere dayanarak:

1.İnternet tabanlı olursa referans yazmıyorum, boş bırakıyorum , "talep edilmesi halinde" bence çok kaba bir ifade. Eğer şirket kabul eder , yüzyüze görüşmeden önce "şu formu doldurun" dediklerinde dolduruyorum. Eğer o şirketten biri önermişse , telefonunu ve görevini iyice aklınıza kazıyarak gidin. Beni yönlendiren kişinin soyadını unutmuştum, rezil olmuştuk.

2.Açık adres işe yarayabiliyor , yine tabi görüşmeden önce doldurduğunuz cv'de , oradan muhabbet çıkabiliyor , görüşmeyi yapanın kuzeni falan orada oturuyorsa sıcak bir ortam oluşuveriyor falan , arkadaşların dediği gibi servis ayarlamada işe de yarıyor. X mahallesi 29/2 34000 X/İstanbul..
  • dogalantibiyotik  (05.10.17 23:29:51)
mahalle, ilçe, posta kodu ve şeir en iyisidir. örnek: Suadiye Mahallesi, 34740 Kadıköy/İstanbul

Referansı da ben genelde açıkca belirtirim ama haklısın, ancak biraz detaylandırabilirsin:

1. x firması, talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
2. x firması, talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
3. x firması, talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

gibi
  • pietro  (05.10.17 23:47:12)
1. sorun olmaz
2. il-ilçe daha iyi olur.

  • eindaclub  (06.10.17 10:27:04)
İK çalışanıyım,
1- Referanslara genellikle 2.-3. görüşme sonrasında ihtiyacımız oluyor ve direk kişinin kendisinden talep ediyoruz, kariyer.net, secretcv vs de yazması ya da yazmaması çok önemli değil, ancak şirkete gidip form dolduruğunuzda yazmanız iyi olacaktır
2- Küçük şehirlerde il/ilçe yeterli, İstanbul vb için semtte önemli sonuçta Örnek Mahallesi ve Kayışdağı; Ataşehirde.
  • ifsitifi  (06.10.17 11:49:30)