Trafik neden denetlenmiyor?

düşünüyorum düşünüyorum çözemiyorum.
Makas atanlar, emniyet şeridinden gidenler, ışık ihlal edenler,
sinyal vermeyenler,
mahalle aralarında disko gibi gezenler, ters yoldan - kaldırımdan giden motorlar vb... dolu.

bunlara ceza yazılsa hem devlet para kazanır hem trafik düzelir.
tam win win durumu olur.
ama yapılmıyor. neden ulan neden?

realtime müdahale imkansız, kısıtlı kaynak var.

E ğ i t i m!!!!!!!!!

anca böyle..
  • binder dandet  (05.10.17 21:13:25)
bende sürekli bunu düşünüyorum. hatta istanbul'da en çok kullanılan 500 caddeye kamera sistemi kurup ceza yazacaksın. günde en az 1 trilyon diyorum ben.

  • xu  (05.10.17 21:14:29)
Eğitim yetersizliği ve Orta Doğu kültürü. Denetleyen de o kurala uymuyor; haliyle biri kuralı ihlal ettiğinde 'Ne var ki onda, ben de yapıyorum o kadarını' deyiverebiliyor. Bunun dışında, denetimci sayısı ile kuralı ihlal eden kişi sayısı orantısızca farklı, bir 'Hangi birini durdurayım' durumu da var. Aslında 3-5'ten sonra millet 'Aaa, durduruyorlar' diye yola girmeye başlar gibi geliyor bir nebze.

  • aychovsky  (05.10.17 21:17:39 ~ 21:20:23)
her yıl alınan 10 bin 20 bin polis kadar bir de ayrıca trafik polisi için alsalar gram laf etmem. isterlerse 100 bin alsınlar ama yeter ki alsınlar. önce cezaları arttıracaksın ardından bu. bak o zaman nasıl hizaya geliyorlar. acımadan ceza yazacaksın.

egm (bkz: sivil trafik polisi) diye bir şey çıkardı acayip mutlu oldum. acaba çalışıyor mu diye merak ettim başlığa birisi yazmış şoföre cezayı kitlemiş.

bir gün emniyet genel müdürü ya da içişleri bakanını görürsem bu soruyu sorarım.
  • blue eyes white dragon  (05.10.17 21:30:26)
Polis işini yapmıyor. Etliye sütlüye bulaşmadan başına iş almadan mesaisini bitirip maaşını almanın peşinde polis memurları.

  • dannycarey  (05.10.17 22:10:26)
oylar gitmesin diye. başka bir açıklamasını bulamıyorum ben. sigarayla yapılan savaşın 1/4'ü trafik canavarlığı konusunda yapılsaydı kazalar yarı yarıya azalırdı herhalde.

  • burya  (05.10.17 23:26:11)
@burya
akp'ye oy verenler de şikayetçi değil mi trafikten?

  • herhaltibiliyoring  (06.10.17 01:50:56)