Ev Kaskosu Gibi Birşey Var mı ?

Özel sigorta şirketleri v.s'de mesela evde buzdolabı bozuldu; hiç üçkağıtçı esnafla uğraşmadan sigortayı arayıp onların yönlendirdiği personelin tamir edip gittiği bizim küçük esnafla değil de kurumsal firmalarla muhatap olabileceğimiz bir sistem var mı (örnek çoğaltılabilir, musluk bozuldu mesela tesisatçı gönderecek, bilgisayar bozuldu bilgisayarcı gönderecek gibi; araçlarda olduğu gibi, eksper sistemi ile işleyen birşey)

konut sigortasından bahsetmiyorum, onun çok üçkağıdını yapıp ödemiyorlar; o şundan kaynaklanmış bundan kaynaklanmış gibi. bahsini ettiğim şey kasko gibi, önce gelsinler bedel tespit etsinler kayıt altına alsınlar bize yıllık ödenecek bedel çıkartsınlar, biz o bedeli ödeyelim sonra o kayıt altına alınan mallara zarar geldiğinde de çakal esnafla uğraşmayalım bizim yerimize sigorta firması v.s uğraşsın.

var tabii ki. eşya sigortaları var. mücevher sigortaları var. elektronik eşya sigortası var. cam kırılmasına karşı bile sigorta var. çoğu insna bilmez. ülkede pek yaygın değil bu tür şeyler. ama tabii hepsinin kendine has belli başlı şartları da var.

  • mahone  (04.10.17 22:13:17)
benim evde aynen bahsettiginiz sey var. kiramin icerisinde ev sigortasida var. mesela evde boru tikaninca anlasmali tesisatci geliyor, ben adamla muhatap olmuyorum. borudan tutun, sifon bozulmasina kadar.

he bir kere sirketin tesisatcisi ile muhatap olayim da isler hizli hallolsun dedim, randevu verdi x günü gelecegim diye, gelmedi, sirketi arayip sikayet ettim, eger randevu yüzünden zararim varsa onu karsilamayi bile teklif ettiler sigorta sayesinde.

evde demirbas ne varsa o sigorta hallediyor.

demirbas olmayan seyler icin ek sigorta yaptirdim ek olarak.
  • kurnaz  (04.10.17 22:19:02 ~ 22:20:21)