Kaldırımda inmek ve motor çarpması

Otobüstesiniz diyelim,bir sonraki durakta inceksiniz.Kaldırıma sıfır yanaşıyor otobüs ve indiğinizde son hızla gelen motor size çarpıyor kaldırımda. Motor kaldırımda gidiyor yani. Başka yer yokmuş gibi. Haftaiçi bu tarz bi olay gerçekleşti İstanbulda ,motorcu freni kökledi, yaralıda pek bir şey yoktu bu yüzden. Ama tabi yaralı çok sinirliydi. Kaldırımda bile inilse sağa sola bakmak mı lazım otobüsten inerken? Motorcu yüzde yüz suçlu değil mi? Valla bu olay gerçekten pisi pisine yaşadığımızı gösterdi bu şehirde,iyice soğudum her şeyden.

tabi ki suçlu ayrıca öküz.

  • benaslindayohum  (30.09.17 21:55:07)
dövdüler mi motorcuyu?

  • benaslindayohum  (30.09.17 21:58:46)
Orospu çocuğu motorcu.

Benzerini kamyonetle yaşıyodum. Duran otobüsün sağından dalıp kaldırıma park etti. İnip bir iki adım atmış olsam çarpacak bana orospu evladı. Döl israfı amına koduğumun evlatları ya. Bak nasıl ağzımı bozduruyolar.
  • Delay Fuze  (30.09.17 22:00:53)
Çok fazla panikledi motorcu.Olan oldu, orda baya üstüne geldiler, yaralı daha ağır olsa döverlerdi baya.

  • maria puder  (30.09.17 22:04:00)
istanbul'da yaya olmak mı daha zor sürücü olmak mı bilmiyorum.
Kaldırımda yürürken , kaldırıma park etmeye çalışan adamın, önünden çekileyim diye bana korna çalmasına?!, yine kaldırımda yürürken motorla yanımdan vızır vızır geçilmesine, otobüsten inerken o 20 cm aradan geçmeye çalışan motorlara dikkat etmeye,yeşil yansa bile karşıdan karşıya geçerken tüm araçların durmasını beklemeye alıştım.

o motorcunun ağzını burnunu kırınca da adam dövdü oluyorsun.
  • demoniclewinsky  (30.09.17 22:05:08 ~ 22:06:25)
motorcu kaldırımda sürüyorsa yüzdeyüz suçlu, evet. fakat otobüsten inen suçsuz diye kurşun geçirmez olmuyor maalesef. ben tek yön yolda karşıya geçerken ters istikametten araç gelip gelmediğine de bakıyorum, çünkü ters yön neredeyse kimsenin sallamadığı bir yasak; bazı motorcuların kaldırımdan gitmesi gibi. yaya bile olsak trafiğin aktif bi parçasıyız, dolayısıyla şehrin kaos ortamında haklı ama ölü olmamak için sürekli kıçımızı kollamamız gerekiyor.

belki duymamışsındır, bi örnek vereyim. birkaç yıl önce btaş'ta bir kız otobüsten iniyor, yolun kenarında da yola sıfır bir ağaç vardır, onunla otobüsün kıçının arasından geçmeye çalışırken otobüsün yola katılma manevrası sırasında kıçını ağaca vermesi ile kızın kafası araya sıkışıp kopuyor. burada arkaya bakmayan şöför kadar, olasılığı hesaplamayan kız da suçlu ne yazık ki. totalde ise kız feci biçimde öldüğüyle kaldı. bazen kafa dalgın olunca kaptırıp gidiyoruz ama gözümüzü dört açmakta fayda var.
  • manuel mandalina  (30.09.17 22:34:28)
@gio, araba sürücülerinin hataları yüzünden her gün onlarca insan ölüyor (ki biri şu anda sözlüğün bir numaralı gündemi), hatta arabaların olur olmaz sıkıştırması yüzünden her gün kaç tane motorcu ölüyor, değişen bişey var mı? ülkenin en tanınan, en eğitimli motorcularından biri daha iki ay önce boğaz köprüsünde yola -tabiri caizse- vahşi hayvan misali atlayan bir yaya yüzünden öldü. bu ülkede trafikte orman kanunları geçerli olmaya devam ettiği müddetçe herkes kafasına göre takılıyor işte ve ölümler malesef bunu değiştirmiyor, değiştirmeyecek. dolayısıyla ne dilediğine dikkat etmekte fayda var.

  • manuel mandalina  (30.09.17 22:39:47 ~ 22:43:09)
@ manuel mandalinanın dediği konu, -haklı ama ölü olmak-.

Aynı şekilde, özellikle istanbul'da motor kullanıcısıysanız yaya olarak gezerken daha da dikkat ediyorsunuz. "acaba bu aradan bir mal motoruyla dalar mı, kesin tersten birisi gelir beni ezer şimdi" diye paranoyak gibi kafamı döndere döndere yürüyorum.

Motorcu tabi ki de hatalı olan ama ben yayayken bile sağımda solumda yürüyen bir çok yayayı, aman abi dikkat diyerek motor çarpmasından kurtardığım oldu. Malesef etrafı kontrol etmeden yürümek bizim ülkemizde bir lüks, kaldırımda bile...
  • okumayi sevmeyen okur  (06.10.17 14:03:37)
10 yıldır motor sürerim, motorcu puştun tekiymiş, kaldırımda ne işi varmış.

  • prezarlatif  (06.10.17 14:36:37)