1 gün tren yolculuğu yapmak

yataklı sistemde yapılır mı? ne dersiniz? 12 saat uyuklayarak geçirsek, geri kalan da kompartmanlardakilerle sohbet, müzik, kitap falan. olmaz mı?

mekan rusya.

Yapılmasına yapılır, motivasyonunun ne olduğuna bağlı ama; ben vakti zamanında 13 saat sürecen bir tren yolculuğu geçirmiştim ve çok pişman olmuştum. Biraz ayıp olacak ama indiğimde ''Ankaranın dikmeni...'' ile başlayan o gaddar deyiş dökülmüştü dilimden.

birazda karaktere bağlı tabi ama; ben olsam maddi imkanımı zorlayıp alternatif daha kısa süren yolculuklara bakardım. Yani bence 1 gün aç kalmak o yolu çekmekten daha kolay.
  • mete kudur  (30.09.17 16:57:40)
tren yolculuğunu seviyorsan az bile gelir. 24 değil ama 12-15 saatlik olanlarını ukrayna'da çok yaptım. bazen sırf trene binmek için ukrayna'ya gitmek istiyorum. aşırı sıkılgan biri değilsen büyük keyif alırsın, sadece dışarıyı izleyerek bile oyalanır insan.

yalnız kompartımanda sohbet işi için hem rusça hem de konuşmayı seven insanlar lazım. ben de tren yolculuğunu hep vodka tokuşturup sabaha kadar sohbet edeceğimiz bi şey olarak tasarlamıştım ama akşam 10'dan sonra çıt çıkmıyor trende, genel olarak diğer yolcularla oturup sohbet eden birini de hiç görmedim, aklımda kalan sadece bi kişi var öyle, karşı yataktaki amcayla bayağı konuşmuştu. rusça biliyorsan yine konuşurlar ama onun dışında ingilizce bilseler bile çekindikleri için konuşmuyorlar pek. yine de güzel insanlara denk gelirsen çok eğlenceli oluyor. bana belaruslu bir teyze çay ısmarlayıp kurabiye vermişti jashjs acayip mutlu olmuştum.
  • der meister  (30.09.17 16:58:10 ~ 17:02:46)
Ben severim. Zaten tren yataklari asiri rahat (bati ve dogu avrupa, turkiye, belarus tecrubelerim var) o yuzden uyumak sikinti degil. Gunduz manzara izlenir zaten, kitap okunur muzik dinlenir.

Onun disindaki zamanlarda degerli esyalarini yanina alip tren restoranina gidip harika yemekler yiyip diger yandan bira/vodka takilabilirsin ki en cok sohbet orada donuyo zaten. Rusca bilgim 10 kelimedir, adamlarla sohbet ediyodum, habire vodka filan ismarlamak istiyolardi yabanci olunca. Sigara icmeye gidiyodum filan iki vagon arasina.
Bence zaman sorunu yoksa gayet olur. Trendeki 12 saati otobusteki 5 saate tercih ederim zaten, zaman kisitlamasiyla alakali dedigim gibi
  • kuehles blondes  (30.09.17 17:35:25)
ben 40'ar saatlik 2 tren yolculuğu yapmıştım, öyle çok da uzun gelmemişti. karaktere bağlı herhalde. sıkılan bir insan değilimdir pek. yemek vagonunda çalışanlar hariç sohbetim de olmamıştı kimseyle. kitap-müzik-film-dışarıyı izlemeyle geçmişti vaktim.

  • misterturist  (30.09.17 18:00:20)