Bir bilimsel yazıda iki çeşit dipnot olabilir mi?

İki farklı işlev için iki farklı dipnot sistemi bulunabilir mi bir yazıda. Hiç örneğine rastladınız mı?

Mesela, yabancı bir dilden bir metni Türkçeye çevirdim, orjinal metindeki kenar notlarını 1, 2, 3 diye numaralayarak dipnotlara yazdım.

Ama bir de çevirdiğim metindeki bazı kelimelerle ilgili açıklamalarda bulunmak için dipnot düşmek istiyorum.

Bunun için de *, **, *** gibi ayrı bir sistem kullansam nasıl olur?

Veya daha mantıklı, daha şık bir yöntem?..

orijinal notlari bolum sonunda ver. otekileri de sayfa altlarinda. en sonda da referanslari ver. orijinalleri roma rakamiyla, kendi notlarini hint rakamlariyla ver.

  • alperz  (30.09.17 16:17:01)
Ben gördüm. Hem rakam, hem yıldız kullanılabilir. Eğer çevirmenin notları çok fazla değilse ikisi de dipnotta gösterilebilir, dipnotlar çok karışık görünmez. Ancak çeviri notları fazla ise alperz'e katılıyorum, metnin rakamlı orijinal dipnotlarını sonnot olarak, yıldızlı çeviri açıklamalarını dipnot olarak verebilirsiniz.

  • wish i could find a way to disappear  (30.09.17 17:35:56)