her şey kötü gittiğinde ne yapıyorsunuz?

hayatımdaki her şey kötü gidiyor. evet her şey. aylardır her gün ağlıyorum, daha kötü ne olabilir ki diyorum, daha kötüsü oluyor. artık dayanamayacak, yığılıp kalacak gibi hissediyorum. ne yapayım, ne düşüneyim?

farklı hedefler belirleyip planlayıp hemen ilk adımlarını atmak. günlük takvimi bu işlere ve kişisel gelişime aktarmak. zor ve irade gerektiriyor. gayret.

  • xiii  (30.09.17 15:54:48)
daha kötü ne olabilir ki dediğinde daha da kötüsü oluyorsa demek ki şu an bi sonraki kötü evreye geçmemişsin demektir. lütfen sakin ol ve yapabileceklerine odaklan.

  • elorelia  (30.09.17 15:55:50)
  • icim urperiyor  (30.09.17 15:56:32)
Merhaba. Böyle bir dönemden geçtim. Her gün bisiklete atlayıp spor salonunun yolunu tutuyordum. Günde 1-2 saat de olsa her şeyi unuttuğum tek yer orasıydı.

  • apolitikherif  (30.09.17 15:56:35)
İtalya'da değil misin? Git gez kafa dağıt yahu.

Neyse istatistiki olarak en kötü günlerini %100 başarıyla geçirdin, bu açıdan bak.
  • passion rules the game  (30.09.17 15:58:00)
bodruma git.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (30.09.17 16:00:47)
en kötüsü olmadığını düşün ve bu durumdan çıkış için çabala.

hadi yıllardır öyleydi de. son aylarda her geçen gün öncekini aratıyor ve bu son haftalarda iyice yoğunlaştı.

bir sürü borcun üzerine. bir aya yakındır çalışıp paramı alamadığım yerden ayrıldım önceki gün. dün başka bir işe başladım, tam 13 saat ayakta... neyse ki paramı alabileceğim burdan, o kadar.

bugün evi boşaltmam gerekiyor, ev buldum, para yok :) evine taşınacağım kişi birkaç gün idare edecek, ben de para bulmaya çalışıyorum.

yokmuş gibi davranıyorum ben. kafayı serin tutmaya çalışıyorum. havalar serinledi, onun da yardımı oluyor.

ve inanıyorum olacak. geçen yıllarda ve son aylarda da çok inandım ama, inanıyorum olacak, bitecek bu sıkıntılar. güzel günler göreceğiz...
  • runagain  (30.09.17 16:04:25)
bir sorunumuz olduğunda genellikle ondan kaçma yolunu seçtiğimiz için o sorun devam ediyor, hatta katlanarak artıyor. şişman biri şişmanlığına üzülüp üzüntüden daha çok yerse daha çok şişmanlar ve daha çok üzülür. bu bir kısır döngü.

eğer kötü giden şeyler senin çabanla az da olsa düzelebilecek şeylerse elinden geleni ardına koyma. ilişki sorunları mı? egoyu bırak git konuş. iş mi korkunç? başka iş ara. paran mı yok?daha az harca ve daha çok para kazanmak için neler yapabileceğini araştır. bir şey için gerçekten çaba gösterirsen sonuçları sana her zaman iyi olarak geri döner. sen iyi olmadığını düşünsen bile aylar sonra "iyi ki öyle olmuş" dersin. üstelik sorunlarının üstüne gidip çözümü açısından azıcık bir gelişme kaydettiğinde, bir şeyleri başarabildiğini göreceksin. kendine güvenin gelecek, daha çok çabalayacaksın.

sorunların senin müdahalenle düzelmeyecek şeyler de olabilir. bu durumda kahveni yap arkana yaslan ve geçip gitmesini bekle. hiçbir şey sonsuza kadar sürmez, ne mutluluklar ne de mutsuzluklar.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (30.09.17 16:13:18 ~ 16:15:54)
www.izlesene.com

senin kendini durumunu konumunu şahsiyetini algılayışınla ilgili. önemli olan ve bahsettiğin cinsten bir sorunun temerküz ettiği şey bu; yoksa cennette bile olsan cehennem gibi algılayabilirsin. bakış açını değiştir. aynayı ters çevir. aynaya sırtını dön ve kendi suretini zıt taraftaki aynadan seyret.
  • dafaisss  (30.09.17 16:55:50 ~ 16:58:10)