sıfırdan başlayan birisi için ingilizce sınavları

merhaba,
ingilizceye sıfırdan tekrar başlayıp ne kadar sürede çalışmalıyım ki toefl ve ielts sınavından kabul edilebilir bir puan alayım. bu iki sınavdan birini verip yüksek lisans başvurusu yapmak istiyorum. durum acil, teşekkürler.

ingilizceye 0'dan başlamak biraz zor bir yaklaşım. Yani dil öğrenimi diğer ilimlerdeki gibi piramit şeklinde olmuyor. önce belli başlı kelimeleri bilmeniz sonra sanki hiç ingilizce bilmiyormuş gibi gramere başlayıp yanında kitap okumak film izlemek birşeyler dinlemek ve kelimelerin okunuşunu tekrar etmek gerekiyor.

yani 0'dan ingilizceye başlamak ilginç bir tabir oluyor.

sesli fikir yürüteceğim;
Ama şöyleki, büyük ihtimalle siz de 300-400 ingilizce kelime biliyorsunuzdur, belli başlı tensleri de biliyorsunuzdur farkında olmasanızda yani en kötü a1'in ortaları filandır. çalışma sisteminize bağlı olarak 1,5 yılda alırsınız toefl'dan eski puanla 70+

zaten kurslar da genelde kur başına 110-130 saat arası biçiyorlar diye anımsıyorum. a1 a2 b1 b2 c1 c2
işte çalışma saatine göre sen de hesaplayabilirsin kabaca.

Yalnız dile çalışmanın en doğru kısmı; ben beceemesemde önce ingilizce nasıl öğrenilir onun hakkında biraz kitap karıştırdıktan sonra kapanıp maruz kalmak. yani herşeyiyle ingilizce olmak. dil maruz kalınarak öğreniliyor keza, kürtlere bu konuda danışabilirsin, çünkü onlar 2 dili birden öğrenme işinde kültürel mirasa sahipler.
  • mete kudur  (28.09.17 23:17:55)
ingilizce seviyenizi nereden bilecegiz?

tamamen sifirdan baslayacaksaniz efor, istek ve calisma veriminize göre 4 ay ile sonsuz arasinda bir yerde.
  • kurnaz  (28.09.17 23:18:52)
TOEFL'dan 70 almak icin en az B1 olmak gerekir bu da artik yavas yavas Ingilizce konusabiliyorsunuz demektir. Duzenli calismayla bence 6 ay kadar sure gerekir.

Soyle bir sey buldum:

TOEFL ORTALAMA DERS SAATI

Onemli notlar:
- En yuksek not 120
- Dort beceri var, her biri 30 puan (Okuma, Dinleme, Konusma, Yazma)
- Okumada 3 – 5 arasi makale - Dinlemede 3 – 5 arasi metin - Konusmada 6 soru - Yazmada 2 soru
- Turkiye ortalamasi (Ana dili Turkce olanlar icin)
Okuma:19
Dinleme:20
Konusma:20
Yazma:20
Toplam:78

- Ana dili Ingilizce olanlar icin ortalama TOEFL skoru:
- Okuma:22
- Dinleme:23
- Konusma:24
- Yazma:24
- Toplam:93
Bu nedenle 90 ve uzeri almak hem Ingilizce hem de akademik bilgi gerektiriyor. Ornegin yalnizca Turkce bilmek ALES ya da universiteye giris Turkce sinavini basarmak icin yeterli degil.

Ideal ve gercekci ozel ders saatleri:
90 ve uzeri icin C1’i tamamlamak ve 30 ders saati
75 – 89 arasi icin B2’yi tamamlamak ve 30 ders saati
60 – 74 arasi icin B1’i tamamlamak ve 30 ders saati

Bunu da buldum:

Seviye Kelime sayisi
A1 <1500
A2 1500 – 2500
B1 2500 – 3250
B2 3250 – 3750
C1 3750 – 4500
C2 4500 – 5000

Yani 3000 kelime ogrenmeniz gerekli. 6 ayda 180 gun var bu da gunde 15 - 16 kelime ogrenmeniz gerk demektir.
  • Traveller  (28.09.17 23:31:41 ~ 23:34:04)
toefl a ilişkin bir bilgim yok ben de ileride girip ingilizce yetkinliğimi ispatlamak istiyorum ancak traveller 3000 kelime deyince aklıma geldi şuradan başlayabilirsin kelime işine:

www.smartcom.vn
  • fyodor fyodorovic  (29.09.17 00:37:03)
Yoğun İngilizce kurs ve ek zamanlı okuma-konuşma ve yazma pratikleri ile 1,5 senede derim ben.

  • kaset  (29.09.17 12:27:23)