askerlik tecili 2.yuksek lisans

merhaba,

2016'da lisans diplomasi ile 2 yil askerligi tecil ettirdim. simdi yurtdisinda yuksek lisans yapiyorum 2. senesi ve aksilik olmazsa haziran temmuz gibi mezun olucam. bundan (yuksek lisans) askerlik subesinin haberi yok.

simdi diyorum ki 2 yillik tecilimi hic bozmadan mezun olayim, sonra yurt disi/ici baska bir yuksek lisans kaydi yapip onunla tecil ettireyim. tecilden 1 sene sonra okuldan atilirsam kaydim silinirse de aldigim diploma ile bir sene daha tecil ettireyim oehh...

oluru var mi?

askerlik durum belgesinde yazanlar:
muhtemel sevk tarihi: 30.09.2018
erteleme bitim tarihi: 29.07.2018

adim samuel 26 yasim

samuelcim askerlik tecilinde hep bir üstünü yapman lazım tecil için.

yani doktora yapabilirsen tecil edersin.
  • eeb  (27.09.17 13:26:58)
Olur gibi geliyo kulaga ama yuksek lisans sonrasi tecil mezuniyet tarihinden itibaren oluyordu yanlis hatirlamiyor isem. Yani diplomada ne yazarsa ondan bi sene sonrasi. Sen yeni bi yuksek lisansa baslayip ondan atilirsan tecilsiz kalirsin bu durumda. Onu bitirirsen olabilir gibi ama.

  • bartman  (27.09.17 13:36:55)
yuksek lisans yaptigini biliyorlar :)

  • pgup  (27.09.17 13:39:44)
yurtdışında yaptığınız yüksek lisans için türkiyeden denklik almazsanız (1 yıl kadar sürüyor bu işlem de) buradakilerin yüksek lisans yaptığınızdan haberi olmaz, yani siz onların gözünde lisans mezunu gözükürsünüz ve burada bir yüksek lisansa başvurursanız yine tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. ondan sonrasını bilmiyorum

  • azeriturku  (27.09.17 13:47:47)
ben de merak ettim neden yurtdışında devam edip akademisyen olmuyorsunuz? Halihazırda zaten işiniz var mı?

  • idexo  (27.09.17 15:31:01)