yurtdisina tatile gidip isbulsak evraklar ici tr'ye donmemiz mecburi mi?

ben oyle biliyodum ama dun bi cinli kizla tanistim. kiz calisma vizesiz gelmis buraya. is bulmus ve tum islemlerini cin e gitmeden burdan halletmis. o kadar kolaysa bizde yapalim ameka.

oncelikle yurtdisi dedigin 200 tane ulke.
sonracigima, senden hangi belgeler istenecek? onlari online alabilecek misin? sonra cevirtmen gerekecek o belgeleri. sabika kaydi ve nufus kayit ornegi alinabiliyor mesela e-devletten. diploman turkiye'deyse ve biri sana gonderemezse, gitmen gerekebilir dogal olarak.

  • baldur2  (27.09.17 11:54:53)
gideceginiz ulkeye gore degisir.

  • fayfim  (27.09.17 11:55:39)
e o kadar kolay madem git bi dene olmadı geri dönersin ameka, işi buldun da belgeler kaldı

  • captainobvious  (27.09.17 12:01:30)
oncelikle ulkeler avrupa ulkesi diyelim.
edevletlik durumu sormuyorum. ben sanmiorum ki cin devletinin e-devlet yapisi bizimki kadar olsun. sormak istedigim, git turkiyedeki konsolosluga kardesim diye istemeleri. boyle bisey isterler mi yoksa tum belgelerin tamam, sana vize sponsoru olup burada hallederiz gibi bir durum var mi?

  • mayeskuel  (27.09.17 12:12:11)
onlar hallederler senin vize islemlerini eger sana sponsor olacaklarsa.

  • baldur2  (27.09.17 12:13:37)
avrupa birliği ülkesi ise olmaz o, turist vizesi bile yok normal vatandaşın

  • christopher nolan  (27.09.17 17:38:05)
valla adamlar istedikten sonra avrupa ülkeleri dahil her ülkede olur. sonucta sizi ulkesinde tutmak tamamen adamlarin karari. isterlerse illa da ülkene dön konsolosluktan basvur demezler. ama tabi ki bunlar icin bir nedenleri olmasi gerekiyor.

  • fayfim  (27.09.17 17:56:15)
İş bulduğun şirket her şeyi halledemez. En basitinden diplomanın tercüme + apostil yapılması lazım. Apostil dediğin olayda genelde valiliklerde yapılır. Konsolosluklar yapar ama yapmak istemezler.

Ben bu tarz durumlar için babama vekalet verdim. 10 sayfa falan, akla gelebilecek her işlemi yazdırdım, süresiz yaptırdık.(ücreti baya tutuyor, 400 tl civarı). Şimdi yurtdışına çıksam benzeri bir durumda babam benim yerime her şeyi halledebilir.
En garanti yöntemi budur. Sık sık yurtdışına çıkman gerekiyorsa ya da yurtdışında yaşama durumun varsa mutlaka sen de yaptır derim.
  • zikardo  (27.09.17 18:01:44)