Yurtdışında master programı bulmak

Nasıl aramalı sizce? Üniversiteleri listeleyip kendi sitelerine tek tek girip bakıyordum, bence en sağlıklısı hatta ama programları tarayan master arama motoru tarzı siteler de var, bunlar da güzel.

ilgilendiğiniz bölümlerde en iyi eğitim, en iyi faculty, en memnun öğrenciler gibi ranking listelerine de bakabilirsiniz çeşitli kaynaklardan.

  • sopiro  (25.09.17 21:56:44)
pozitif bilimler ise calisma alaninda spesifik bir arama yaparak mesela makaleler olur, o alanda aktif gordugun hocalari bulmani saglar. yahut ulke bazinda aramaya baslayabilirsin sonra universite sonra da senin alanindaki bi hocayi bulup yazisirsin. secenek cok. alan ne mesela?

  • dadananadam  (25.09.17 22:24:48)
1.çalışacağın alan seçilir
2.alana özgü spesifik bir konu seçilir
3.bu konuyu çalışan hocalar taranır
4.hocaların okulları senin gitmek istediğin yerdir
5.hocaya email atılıp mevzu anlatılır. akseptans talep edilir

ek: dadananadama tafsilat gibi olmuş
  • fempusay  (25.09.17 22:40:11 ~ 22:41:06)
Mesterportal.eu

Bu site çok kullanışlı.
  • but that was just a dream  (25.09.17 22:46:37)
fempusay'ın yaptığı gibi hocalara mail falan atma, master'a başvuruyorsun, phd olsa hadi neyse. sosyal bilimlere başvuruyorsan phd başvurusunda da mail atma.

eğer master tuition'ı sorun değilse ideal programı bulmak kolay. ama burs ihtiyacın varsa bayağı zaman harcamalısın.
  • illusive88  (26.09.17 00:06:52)
@dadananadam & fempusay
Şöyle bir şey var ama, konu hocanın ilgi alanı olsa bile master programı açık değilse o konuyla ilgili, yapacak bir şey yok. Bahsettiğiniz şey araştırma görevlisi olmak ile ilgili sanırım, master süreci bu şekilde yürümüyor.

  • hümanist tabutçu  (26.09.17 00:36:54)
yoğun eleştiriler üzerine bir şerh düşme gereği hasıl oldu:
arkadaşlar, daha evvel denenmiş kabul alınmış (sosyal bilimler alanından) bir başvuru ile ilgili süreci adım adım yazdım.
ilgi ve eleştirilerinize minnettarım.
başvurucuya kolaylık dilerim.
ayrıca şu duyuruda alternatifler kişiye bir zarar verecek durumda değilse, "onu yapma, bu etme" demesek nasıl olur?
  • fempusay  (26.09.17 01:34:00)