Bursa mi Eskisehir de mi yasamayi tercih ederdiniz ?

Neden ?

eskişehir. kiralar bayağı uygun (belki bursa'da da öyledir bilmiyorum), her yer düz ayak, ulaşım güzel, istersen yürüyerek çoğu yere ulaşıyorsun, sosyal ortam da güzel. iklim kısmı pek umrumda değil.

  • zgrydn  (25.09.17 15:01:16)
iklim korkutmazsa eskişehir. bursa pahalı hem.

  • kljgslsdkjsd  (25.09.17 15:05:01)
Eskişehir +1
Ama ben Eskişehirliyim, tarafsız değilim.
Her ne tür sosyal aktiviteyi seviyorsan hepsi var, sanat etkinlikleri (tiyatro, konser, sergi) aktif ve şehir tiyatrosu güzel.
Halkı (en azından merkezî yerlerde) bağnaz değil, yaşamak keyifli.
Eskişehir <3
  • kobuzchu kiz  (25.09.17 15:06:49)
eskişehir

  • balik kraker  (25.09.17 15:08:19)
eskişehir.

ulaşım
sosyal hayat/gece hayatı
insanları
nispeten modernliği

bursada bikaç gün geçirdim. eskişehire kıyasla tek iyi yanı iklimi sanırım.
  • elorelia  (25.09.17 15:10:02)
Eskişehirli olduğum için Eskişehir derim :D

Bursada kaldığım 6 7 saat içindeki gözlemime göre Esk daha iyi.

Bursanın iklimi ve doğası daha iyi. Yemekleri de Eskten daha iyidir eminim. Ortalık ışidli tipli kaynıyordu yalnız. İnsan yürümeye korkar merkezde. Tarihi bi havası var. Hoşuma gitmişti. Bazı imkanlar daha iyidir Eskişehire göre.

Esk ziplenmiş bir şehir. Çoğu yere yürüyerek gidebilirsiniz. Olmadı tramvay falan. Genç nüfus yüksek. İnsanı Bursaya göre daha iyidir kesin :D Türkiyenin en güzel kızları burada. Atatürk bulvarında falan ev tutarsınız kafanız rahat olur.
  • glamdr1ng  (25.09.17 15:20:55)
türkiyenin en güzel kızları eskişehirdeymiş ahahahahahahahahahahahaah

  • bizansa karsi memleket takimi  (25.09.17 15:30:51)
@bizansa nerede abi :D ciddiyim. Yoğunluk olarak açık olarak en iyi il.

  • glamdr1ng  (25.09.17 15:33:32)
@glamdr1ng kardeşim izmir varken hangi şehri söylersen söyle laf-ı güzaf :d

  • bizansa karsi memleket takimi  (25.09.17 15:47:12)
@bizans Eskişehirli demedim. Eskişehirde dedim :D İzmir'in kızları Anadolu ünidd iibf okuyor emin olabilirsin :D izmir nüfusunun %50si doğu anadoludan artık, nasıl güzel kız yoğunluğu daha yüksek olacak.

  • glamdr1ng  (25.09.17 15:50:19)
Eskişehir'de Bursa'ya göre daha az trafik var. Eskişehir Bursa kadar kalabalık ve karışık değil.

Bursa'nın doğası, tarihi dokusu, dağı/denizi de Eskişehir'e kıyasla daha güzel.

Bana sorarsanız ikisini de deneyin, tarafınızı seçin, ben ikisini de seviyorum... :)
  • arpaci kumrusu  (25.09.17 15:55:14)
Hocam bursa diyorum.
Son 5 senedir bursa'da yaşayan bir ankaralı olarak söylüyorum bunu.
Eskişehir çok güzel, gerçekten çok sevimli bir şehir ama, bence küçük. Belirli bir süre sonra sıkılırsınız. Öğrencilik içinse soru o zaman eskişehir olabilir tabii.
  • chaoslord  (25.09.17 16:31:05)
Eskişehir tabiki.Çok güzel bir şehir olmasının yanında her türlü sanatsal etkinlik açısından aşırı sosyal bir şehir. Halkı kesinlikle Bursa'ya göre daha modern. Ucuz ve ulaşım kolay. Küçük olduğu doğru ama İç Anadolu'da olmasından dolayı bütün büyük kentlere makul bir uzaklıkta. Bence tek kötü yanı alışveriş bakımından çok fazla mağaza bulunmamakta çeşit az, ama o kısmı da çok umrumda değil açıkcası. Ayrıca Eskişehir kızlarının güzel olduğu doğru. Eskişehir halkı, yerlilerinden bahsediyorum, çoğu tatar ve göçmen. Kızların çoğu melez, bu sebeple kızlarının güzel olması normal. Dışarıdan gelen İzmir kızlarını da tenzih ediyorum :)

  • principlei  (25.09.17 16:54:18)
Ikisinde de yasadim.

Eskisehir'den bir sure sonra sikilabilirsin, cunku kucuk. Ozellikle is icin gidersen surekli is arkadaslarinla karsilasiyorsun falan. Kimisi kucuk olmasini da sever, o ayri. Ama gercekten guzel bir sehir. Daha ucuz oldugu da dogru.

Kisi sert, yazlari super, cunku nemsiz ve cok sicak degil.

Yasadigina kimse karismaz, ramazan gunu bir barin onunde oturup gonul rahatligiyla birani icebilirsin.

Bursa dedikleri gibi, daha buyuk. Nilufer'de yasiyorsan guzel, modern bir ilce, genelde beyaz yakali aileleri yasar. Merkez kisimlarini hic ama hic sevemedim, Istanbul ilceleri gibi diyebilirim hatta. Suriyeli dolu, cogu yerde arapca tabelalar var. Bursa Nilufer haric muhafazakar bir sehirdir.

Trafigi Eskisehir'e gore daha yogun ama Istanbul'la kiyaslanabilecek gibi degil. Idare edersin. Konumu merkezi, Izmir 3,5-4 saat, Ankara 4,5-5 saat, Istanbul 1-1,5 saat mesafede. Istanbula siklikla yolcu feribotu var. Gunde 2, Cuma ve Pazar'lari da 3 defa ferubot var, arabayla gecebilirsin. Arabayla ulasimda Yalova'ya daha sik feribotlar var, oradandan da ulasim mumkun, cok farketmiyor.

Eskisehir'e nispeten cevresinde daha cok gidilebilecek yer var. Mudanya, Trilye, Golyazi, Uludag, vs. Dogada olmayi seviyorsan yakininda bunun icin cok guzel yerler mevcut.

Kislari fena degil, ama yazlari cok nemli.

Ikisi arasinda tercihim:
Ogrenci olsam kesinlikle ama kesinlikle Eskisehir.
Daha sonrasi ve calisma hayati icin Bursa.
Daha ilerisi icin, yas 50'lere yakinsa ve daha fazlaysa tekrar Eskisehir. Daha sakin ve havasi ileri yaslar icin daha uygun.
  • feedback  (25.09.17 17:16:09 ~ 17:20:30)
tabii ki eskişehir
bursa arap ve akpli dolu

  • Pepee  (25.09.17 17:21:05)
15 sene bursada, 5 sene eskisehirde yasamis biri olarak eskisehir diyorum

  • hacilaklak  (26.09.17 01:29:37)
Tartışmasız Eskişehir.

  • i m cool with that  (26.09.17 01:31:44)
bursa. daha güzel.

  • Apocalypse  (26.09.17 01:49:21)