50 mm 1.8 lens Canon mu Yongnuo mu?

Merhabalar, Samsungun NX serisinden bir makinem var. Lensi bozuldu. Kit lensinin performansı kötüydü, hem de yenisi pahalı. Ben de adaptör aldım, canon lens takabilicem. Aklıma takılan bir şey var. Canon 50 mm 1.8 lensi 250-300 civarında bir rakama Hayyamdan ikinci el olarak alabiliyorum. Bir diğer seçenek ise aşağıdaki Yongnuo marka lensi sıfır olarak 300 tlye almak. Canonla arasında çok fark var mıdır? Sıfır almakla , Hayyamdan dükkan garantili ikinci el almak arasında kaldım.Marka farkı da var tabi. Anlayanlar yardımcı olursa sevinirim.

www.hepsiburada.com

canon 50mm f/1,8 temiz olduğu sürece yongnuo'yu 3'e 5'e katlar.

yongnuo'yu severim güzel fiyat performans ürünleri var ama sadece yan ekipmanlarda. onun haricinde lens başka bir olay.
  • eeb  (25.09.17 13:29:26)
Canon 50 mm 1.8 stm lens mi yoksa 2. versiyon mu? Stm ile Yongnuo'yu kıyaslamak mümkün değil çünkü.

  • mrmlq  (25.09.17 14:20:12)
@mrm

Yeni çıkan ve pahalı olan versiyon değil ikinci eli olanlar.Klasik 50 mm 1.8 lens.
  • maria puder  (25.09.17 14:39:46)