Arama Motorları Optimizasyonu Nasıl Öğrenilir?

Arama Motorları Optimizasyonu dediğimiz ve günümüzde web çözümleri sunan şirketlerin dilinden düşürmediği SEO nasıl öğrenilir sevgili üstadlar? Şirketler milyonlarca dolar para harcıyorlar bunun için. Doğal yollar ile etkili sonuçlar almak mümkün mü? Yoksa adabı ile Hacklink kullanımlarıyla mı bu başarı elde ediliyor? Aydınlatırsanız çok sevinirim.

tabiki doğal yollarla mümkün. hacklink gibi yöntemler kısa vadede hızlıca işe yarayabilir fakat google sürekli olarak bunlarla ilgili önlem alıyor. belki bu yöntemler uzun zaman da farkedilmeyebilir fakat farkedildiğinde bir anda websiteniz geriler ve çöp olur. Seonun genel hatları bellidir zaten. netten sayısız kaynak bulabilirsin. zaman ve bütçe isteyen bir şey seo, o yüzden zor çünkü herkes hemen en tepeye çıkayım istiyor. tabi işin incelikleri ve paylaşılmayan yöntemleri de vardır belki ama bence düzgün bir web sayfası+ özgün içerik + güncellik + iyi backlinkler + bir miktar reklam ve google'ın kurallarına da uyarak uzun vadede güzel yerlere gelmemek için hiç bir sebep yok.

  • veritaslibertas  (25.09.17 12:04:15)
ben okuyarak, deneyerek , test ederek , yanlışlarım olursa onları azaltarak , doğru olanları çoğaltarak öğrendim (aslında öğrendim diyemiyorum hala öğrenme devam ediyor ben her gün bu iş için en az 3 saatimi harcıyorum)

Ama en önemlisi insanlara nasıl daha faydalı olabilirim...
  • ahtingir  (03.08.18 11:16:45)