arduino

Arduino seti almak istiyorum fakat bir çok yorum bir çok görüş var. Pic programlamayı önde görenler var. Aynı zamanda klon arduinolar var. Uzmanlık tecrübe gerektiren bir dal aslında. Önerilerinizi bekliyorum. Parça parça almak mı iyidir, komple bir set almak mı hesaplıdır, yurt dışından sipariş etsem ucuz mu olur gümrüğe takılır mı falan filan..

Hocam arduino ile kısıtlı tecrubem var, ama alırsan en önce çıkmışını velhasıl en fazla dökümantasyona sahip olanını al, herhangi bir durumda kaynak bulasın.

  • binder dandet  (23.09.17 19:51:34)
ben de acayip uzmanı değilim, set içeriğinde neler oluyor bilmiyorum. sensör, led, servo vs mi oluyor? biz o tarz şeyleri ayrı ayrı almıştık. lazım olan her şeyi kadıköy'deki yazıcıoğlundan alabilirsin. üstelik çok ucuz ürünler genellikle. ayrıca binder'in dediği doğru olabilir ama gene de arduino uno'yu alma onun bir üst modeli var adını unuttum onu al. uno bizde yetersiz mi gelmişti çalışmamış mıydı ne çok sorun olmuştu.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (23.09.17 20:41:47 ~ 20:43:29)
Ayri ayri almak daha mi heaapli?

  • toro  (23.09.17 22:32:14)
aliexpress'ten ucuz bi kit al. türkiye'de çok tuzluya gelebilecek her şeyi (jumper kablo dahil) aliexpress'ten al. burdan da lazım olursa buton muton ne biliyim direnç falan alırsın.

  • yuto  (23.09.17 22:56:32)
aliexpressten kendisini ve diğer elemanları ucuza alabilirsin
www.aliexpress.com

setler pahalı oluyor genelde.
bence ilk önce yapmak istediğin projeyi belirle, malzeme listesi çıkar sonra hepsini aynı zamanda sipariş et. hem sette olmayan ama ihtiyacın olan ürünü alabilirsin hem sette kullanmadığın elemanlar için gereksiz para vermezsin.
  • mungojerry  (23.09.17 23:10:36)
Türkiyede ki maliyetli parçaları zamanın varsa yurt dışından getirttir.Klonların bir sıkıntısını görmedim şuana kadar. ZAten arduino dediğin şeyi sen bile yapabilirsin tüm parçaları belli üstündeki.Arduino da biraz oyalan.STM32 öğrenmeye çalış.Ekmeğini yersin.

  • oldumubeabi  (23.09.17 23:19:44)