pegasus bagaj hk.

Merhaba. Yarın yurtdışına uçuyorum. 20 + 8 kg bagaj hakkım var. Ancak normal bagaj 22, el bagajım ise 10 kg civarında. Ekstra bagaj parası alırlar mı?
İkinci sorum ise kabin bagajına ek olarak sırt çantası da sokabilir miyim uçağa?

Teşekkürler...

Kabinde kiloya takmıyorlar gördüğüm kadarı ile ama normal bagajda farkı alır bence

  • gazozailacatmauzmani  (22.09.17 01:31:52)
Kabin bagajının ağır olduğunu düşündüğü zaman mutlaka tartıyor. Senin bagajı da tartacaklardır. Ayrıca ikisinden de iki kiloyu al sırt çantası yap , ben öyle yapıyorum. Normal bagaj da 20.9 a kadar bir şey demiyorlar genelde.

  • dyg*dyg  (22.09.17 01:39:25)
evet ek sırt çantası sokabilirsiniz ama tıka basa dolu olursa dikkat çekebilir. aslında tartma mevzusu da kişiden kişiye değişiyor. kimi takılmıyor kimi kaç kilo diye bakmıyor bile. ban kalırsa fazlalıkları el bagajına alın ve el bagajınızı yanınızda olacak biri varsa ona verin kontuara götürmeyin.

  • akan dame  (22.09.17 02:18:44)
7 temmuz tarihinde 21.6 kg gelen bagajımı kabul etmediler. 1.2 kg elime aldım. Müşteri hizmetlerini aradığınızda dakika başına 1.5 tl ödemeniz gereken bir frimayla uçuyorsunuz. Tedbirli olun derim.

  • but that was just a dream  (22.09.17 02:42:28)
Kabul etmeyebilirker. 5 kilo ekstra satin alabilursiniz internetten. Kabindeki fazla 2 kiloyu da koyarsiniz sonra.

  • kuehles blondes  (22.09.17 03:19:44)
Pegasus'un ucaga alinirken kapida bazen bagaj kontrolu yaptigi biliniyor. Tam detaylari bilmiyorum ama baya da ceza odetiyolar. Bir arastirin bu cezanin fiyatlarini.

  • c1b2k3  (22.09.17 13:32:46)
@c1b2k3 un dedigi sey basimiza geldi.

Kapida kabin bagajlarini kontrol ettiler. Kardesim montunu koydugu icin 8 kiloyu gecmisti. Cikarmasina izin vermeden 50€ bastilar cezayi.
  • kuehles blondes  (22.09.17 14:50:09)