dedemin dedesinin mezari ve dna testi

dedemin dedesinin mezarinin neresi oldugu kesin degil.
tahmin edilen iki mezar var.
bu iki mezari acsak, kemiklerden dna testi (veya baska bir test) yapabilir miyiz? nasil?
mezarlar koyde. acmak cok sorun olmaz. ama sonrasi nasil olur bilemiyorum.
en az 80 sene once vefat etmis bu arada..

Adli Tıp Kurumundan bilgi alabilirsiniz. Sizin izin almadan mezarı açmanız problem olabilir.

  • dissendium  (22.09.17 00:49:10)
bunun için dava açacaksınız. kafsnıza göre mezar açamazsınız, açsanız da biz mezarı açtık kemik getirdik dna testi için deseniz hapsi boylarsınız.

dna tespit için dava açacaksınız, mahkeme talebiniiz uygun görür ise mahkeme heyeti adli tıp ile birlikte mezar açılır
  • habula  (22.09.17 01:24:33)
ruh hastası mısınız ya 80 sene once olen adamın kemigi alma fikri normal bir insanda olamaz

  • speranza  (22.09.17 01:31:23)
çok saçma, dedenizin mezarını bulmak için bir başkasının da mezarını açacaksınız. manevi bir amaç uğruna yapıyorsanız gittiğinizde her iki mezar için de dua edersiniz.

  • denef  (22.09.17 01:37:10)
İnsanların rumuzlarıyla müsemma olması hoşuma gitmiyor değil. Bir mezar dedenizin dedesine ait çıkacaksa mutlak, diğer mezar da birilerine ait olmak zorunda; sanırım o soyun da rızası gerekir.

  • testis agrisi  (22.09.17 01:41:19 ~ 01:41:45)
Bence davaya harciyacaginiz parayi, 80 sene once vefat etmis insanlardan ne istiyor olabilirim sorusunun cevabini bulmak icin yardim almaya ayirin.
Zira belirsiz bir soy bagi soz konusu degil, sadece 80 sene once gomulmus ve su anda toprakla butunlesmis bir insanin mezari araniyor. Sebep? Elinize ne gececek cok merak ettim.,

  • kassiopeia  (22.09.17 02:47:31)
kendiniz açıp, kemikleri dna merkezine götürürseniz direk emniyete haber verirler. ondan sonra cinayet büroda derdinizi anlatana kadar mevsim geçer.

illa yapacaksanız, avukat ile yasal olarak çözün. ancak bunun da ekstra masrafları olacaktır.

benim şahsi fikrim 80 sene önce gömülmüş kişilere de saygı gösterip böyle bir işe kalkışmamanız. iki mezara da dua edersiniz, 5 dakika daha fazla sürer.
  • ada meltemi  (22.09.17 14:28:40)