Sadece Türk Kahvesi

Selamlar beyler bayanlar,

Sadece Türk Kahvesi üzerine uzmanlaşmış bir KAFE'den beklentiniz ne olurdu? Ney mutlu ederdi sizi bu kafede?

türk kahvesi sevmediğim için yanında getirdikleri lokum şekerlerin kalitesi

  • basond  (21.09.17 13:06:00)
madem sadece türk kahvesi, bol çeşitlilik olmalı. çikolata, damla sakızlı, sütlü vesaire. sonra manda batmaz köpük olmalı. fincanlar ufak olmamalı. ve mutlaka duble türk kahvesi seçeneği olmalı bence. soğuk türk kahvesi denemiştim eskişehir de bir yerde. güzeldi, menüde olmalı. hatta soğuk olanın da çeşitleri olmalı. aromalarla desteklenebilir. lokum allah ın emri zaten, yazmama gerek bile yok aslında. çikolata çeşitleride tabi.

  • akrep13  (21.09.17 13:15:49)
türk kahvesi içilip hemen biten bir şey olduğundan çok önemsemezdim herhalde. Arkadaşlarımın oraya gitmek istememesi mutlu ederdi. Ben türk kahvesi içmiyorum, o sebeple lokum, çikolata diyorum ben de.

  • sopiro  (21.09.17 13:17:22)
alternatif pisirme yontemlerii de olmali
kumda
kozde vs.
madem sadece turk kahvesi olacak.

bir de sunum onemli tabi www.instagram.com

kahveyle birlikte cikolata lokum, belki leblebi, draje cikolata falan olmali
  • exlibris  (21.09.17 13:19:01)
Sadece turk kahvesi sunacaksaniz, kahveniz mutlaka; ama mutlaka kaliteli olsun. Kahveyi iyi pisirmeye -ne kadar yogun olursaniz olun- ozen gosterin. Sunumdur, yaninda getirilenlerdir bunlar bir sekilde halledilir; ancak kahveniz kotuyse telafisi yok. Sunumu, kahveyi golgeleyecek bicimde abartmayin. Bunlarin disinda az kavrulmus, cok kavrulmus kahveleri ve aci kahveyi de menuye eklemenizi oneririm. Yanina da pisirme suresini eklerseniz musteriniz bekleyecegini bilerek siparis verir.

  • ruzgarliagac  (21.09.17 13:38:36)
Çekirdekten çektirip almak için kaliteli paketlemeler olmalı.
Kahvesi çok güzel yer eve almak istediğimde buzdolabı poşetine koyup ağzına düğüm atınca şok olmuştum, bi daha da gitmedim zaten.

Geleneksel kahveler de olsun, aromalı kahveler de olsun. Bir de kahve sipariş edilirken ekstra kavrulmuş mu normal mi olsun diye sorabilirsiniz, kimileri daha kavruk kahve seviyor.
Bunun dışında, kürdana batırılmış dandik lokum asla olmasın. Sunum çok önemli. Lokum kaliteli ve ayrı kapta olmalı, tek bir lokumdan ziyade birkaç lokum verilmeli.
Ortam rahatsız olmasın. Kadıköydeki türk kahvecileri tıkış tepiş ve sandalyeleri aşırı rahatsız. Bir de çok otantik bi ortam olmasın, daha modern ortamda güzel müzik çalan türk kahvecisi hiç görmedim nedense.
  • bir nick var benden iceri  (21.09.17 14:56:10)
Fincanlar küçücük olmamalı ve çok güzel olmalılar, renkli vs.

İkramı bol olmalı :) çikolatası drajesi lokumu vs
  • mutlusismankedi2015  (21.09.17 16:18:12)