Reddit' de napıyorsunuz ? the red pill nedir ?

yine bi' double soruyla arzı endam ediyorum. gündüz girenler göremesin diye de güneşin doğuşuna yakın sileceğim. Bence bu site gündüzleri kapatılmalı, sadece pazar geceleri açık olmalı..

tam yavaş yavaş alemlere akayım diyorum ama bi' türlü de beceremiyorum. ingilizcem çok zayıf benim. bu reddit'de napıyorsunuz çok karışık değil mi bu site.

bir diğer soru da bayılırım dedikoduya minvalinden; sözlükte the red pill başlığında küfürleşmeler başlamış benim bilmediğim bir alan 2-3 baktım ama tam da anlamadım, aramızda red pill ustası olan var mı ? the

www.reddit.com

Ben en çok bu iki subreddit'e bakıyorum, bazen de ana sayfaya. Alışınca karışık gelmiyor.
  • i was made for you  (18.09.17 03:29:24)
ingilizce sıkıntı değil ama reddit bana da karışık geliyor. beyaz iç içe geçmiş tasarımı; eski, göz yoran, dandik web sitelerini hatırlatıyor.
9gag takip ediyorum; daha sade ve kullanışlı geliyor bana. 9gag'in içeriğinin çoğunluğunun reddit'ten geldiği söylenir zaten...

  • late viper  (18.09.17 03:49:10)
Today I Learned subreddit'i ilginç haberler okumak için güzel. İngilizce gerektirmeyen sadece resim içerikli sayfalar da var.

  • dissendium  (18.09.17 04:01:29)
olay ingilizce degil, kim kime cevap yazmis, kim kiminle konusuyor, cok karisik, acayip yoruyor beni. ama sanki mobile application daha iyi gibi.

  • baldur2  (18.09.17 04:03:14)
zamanla alışıyorsun arayüze ama yorum takibi denildiği gibi zor. tek yoruma yüzlerce cevap atılıyor, o cevaplardan birine 30 yorum atılıyor, onun altında birbirlerine dalaşanlar oluyor gibi. bir de bazı subredditlerin tasarımı çok kötü.

deneyimi güzelleştirmek için birkaç değişiklik yapabilirsin.

-"ana sayfan" abone olduğun subrredditlerdeki popüler gönderileri,
-"tümü" de redditdeki tüm subredditlerden popüler olanları içeriyor.

reddit'e kaydolduğunda zaten belli başlı subredditlere abone olmuş başlıyorsun. r/worldnews, r/lifeprotips, r/movies gibi.

ilgi alanına göre her şey var ama tüm gününü harcayabilecek boş çok içerik de var. ana sayfanın yarısı zaten kedi gifi, köpek resmi ile dolu. bu tür içerikleri anasayfanın sağ tarafında "subredditleri filtrele" ile engelleyebilirsin. trump'ın subreddit'den yazı görmek istemiyorsun "The_Donald" yazıp filtreye ekleyebiliyorsun. belirli subredditlerin de kendi filtreleri var. r/worldnews'a girince sağ tarafta filter syria/iraq var mesela.

tüm resimler imgur'da paylaşılıyor. dns değiştirmişsindir zaten.

nsfw arşivi (cıbıldak karılar) geniş. millet eşinin, sevgilisinin bile açık fotoğrafını paylaşıyor. bunlar da yüksek oy alınca ana sayfana gelebiliyor.

-takip edilecek subredditler için: takip ettiğin bir sporun (soccer, nba, tennis vs), herhangi bir oyunun hatta ünlünün subreddit'den başlayabilirsin. google'da "reddit sibel can" diye aratsan onun subredditini buluyorsun. zaten anasayfada gezdikçe sevdiğin subredditleri zamanla keşfediyorsun.

her subreddit'in kısa tanımı, faq linkleri sayfanın sağ tarafında mevcut.

kendi takıldığım bir kaç yer: explainlikeimfive, NoStupidQuestions, starterpacks, outoftheloop
  • sporty  (18.09.17 04:15:11 ~ 04:31:48)
ben de mobili daha çok seviyorum. bir noktadan sonra filtreleme falan şu bu derken sisteme alışıyorsun. bazı kısımları karışık o doğru.

favorilerim

AbandonedPorn
AccidentalRenaissance
AskReddit
uaskscience
aww
confession
creepyPMs
dataisbeautiful
Futurology
gadgets
GetMotivated
IAmA
Jokes
lastimages
LifeProTips
MadeMeSmile
MovieDetails
nottheonion
quotes
RoastMe
sadcringe
Showerthoughts
tifu
todayilearned
UpliftingNews
WritingPrompts
  • passion rules the game  (18.09.17 12:32:45)